Internet


Mozilla Firefox

Internet daje nam nieskończone i praktycznie nieograniczone możliwości. Znajdziemy w nim informacje na każdy temat, z każdej dziedziny i o każdej porze. Dostęp do Internetu jest coraz łatwiejszy i tańszy, przez co dociera do większej liczby osób.

Jednak sam dostęp do sieci to nie wszystko. Potrzebna jest przeglądarka internetowa, która zaspokoi wszystkie nasze oczekiwania. Musi być szybka, stabilna, funkcjonalna i to ona powinna pozwolić dopasować się do nas, a nie my do niej. Użytkownicy Internet Explorer'a wiedzą o czym mówię, każdy z nas doświadczył błędów, niedopracowań i wielu nieudogodnień przy pracy z IE.

Jest jednak dobre wyjście dla wszystkich zdesperowanych, jest nim Mozilla Firefox 1.0

Dlaczego właśnie Firefox?

  • Może dlatego, że już standardowa wersja jest o wiele bogatsza od Internet Explorer'a?
  • Może dlatego, że jest szybsza średnio o 4 sekundy od Internet Explorer'a 6.0 i o 3 sekundy od Opery Browser 7.54?
  • Może dlatego, że tekst na stronach WWW możemy przeczytać jeszcze przed załadowaniem grafiki?

Atutów Firefox'a jest jeszcze sporo...

Lepiej raz, a dobrze

Ciekawym rozwiązaniem jest to, iż strony możemy otwierać w jednym oknie przeglądarki i dostępne są pod odpowiednimi zakładkami. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ nie obciążamy komputera kilkakrotnym włączaniem tego samego programu (przeglądarki).

Koniec z pop-upami

Mozilla Firefox blokuje pop-upy z bardzo dobrym rezultatem. Blokowanie pop-upa jest oznajmiane poprzez pojawienie się ikonki w dole okna przeglądarki. Dzięki temu łatwo można odblokować ważne dla nas okno, np. pop-up z istotna informacją. Internet Explorer robi to dopiero pod Windows'em XP i to dopiero po zainstalowaniu Service Pack'a 2.

Szukajcie, a znajdziecie

Dużym ułatwieniem przy wyszukiwaniu informacji w Internecie za pomocą Firefox'a jest pasek szukania. Po naciśnięciu klawiszy Ctrl+K wpisujemy szukane słowo i naciskamy Enter. W tym panelu możemy dodać różne wyszukiwarki, z których będzie korzystała nasza przeglądarka.

Niezliczone ilości wtyczek to jest to...

Do Firefox'a znajdziemy wiele przydatnych plug-inów, które pozwolą jeszcze bardziej ułatwić i przyśpieszyć pracę z przeglądarką. Niestety w wersji podstawowej Firefox nie zawiera plug-inów javy i flasha, ale możemy je pobrać z plugindoc.mozdev.org/windows.html

Wiele ciekawych wtyczek i informacji na temat Mozilla Firefox'a znajdziecie na stronach:

Informacje znalazłem na stronie firefox.pl i w magazynie "Komputer Świat Ekspert"

Dodał: Mateusz​Nowak, www
Dział: Internet


 

ComputerSun.pl na FaceBooku
Polecamy lekturę:

Mac OS X Tiger. Skuteczne rozwiązaniaX

Zapisz się na biuletyn serwisu ComputerSun.pl, aby otrzymać poradnik:

Zabezpieczanie sieci bezprzewodowych. Przydatne wskazówki jak chronić sieć domową przed intruzami

Imię:  
Email:
Tak, akceptuję Politykę Prywatności