Aktualności IT


Technologie proaktywne

Wyniki testu przeprowadzonego przez AV-Test.org potwierdziły, że proaktywne technologie Panda Security skutecznie chronią przed rootkitami i należą do najlepszych na rynku.

Test porównawczy rozwiązań ochronnych wykonała na początku roku 2008 prestiżowa organizacja AV-Test.org (www.av-test.org). W teście brane były pod uwagę czynniki, które nie są uwzględniane w innych porównaniach. Po pierwsze: zbadano możliwości wykrywania proaktywnego nie tylko z wykorzystaniem technologii heurystycznej oraz plików sygnatur, ale także przy użyciu analizy behawioralnej. Funkcja ta jest szczególnie istotna w przypadku wykrywania nieznanych zagrożeń.

Co więcej, nie jest dostępna we wszystkich systemach zabezpieczeń obecnych na rynku. Panda Security oferuje ten rodzaj analizy od wielu lat jako jeden ze składników Technologii TruPrevent. Po drugie: oceniano jakość ochrony przed rootkitami oferowanej przez różne produkty. Ocena ta nie ograniczyła się do określenia możliwości wykrywania rootkitów z wykorzystaniem plików sygnatur, ale uwzględniała także zdolność wykrywania i usuwania tych niebezpiecznych zagrożeń nawet wtedy, gdy są one aktywne i ukryte w systemie.

W obydwu przypadkach rozwiązania Panda Security okazały się wyjątkowo skuteczne, uzyskując najlepszy wynik w kategorii wykrywania nieznanych zagrożeń i rootkitów. "Tradycyjne systemy wykrywania, które działają w oparciu o pliki sygnatur są nadal potrzebne, ale już nie wystarczają. Dynamika rozwoju złośliwego oprogramowania jest coraz większa, a przestępcy usiłują wykraść poufne dane, rozprzestrzeniając ogromną liczbę złośliwych kodów, aby firmy nie mogły sobie z nimi poradzić i opracować na czas odpowiednich szczepionek. Dlatego tak ważne jest, by systemy zabezpieczeń zawierały skuteczne technologie proaktywne" - wyjaśnia Maciej Sobianek, specjalista ds. bezpieczeństwa Panda Security w Polsce.

(Panda Security)

Dodał: admin
Dział: Bezpieczeństwo


 

ComputerSun.pl na FaceBooku
Polecamy lekturę:

Po prostu Mac OS X 10.5 Leopard PLX

Zapisz się na biuletyn serwisu ComputerSun.pl, aby otrzymać poradnik:

Zabezpieczanie sieci bezprzewodowych. Przydatne wskazówki jak chronić sieć domową przed intruzami

Imię:  
Email:
Tak, akceptuję Politykę Prywatności