Aktualności IT


Płatności on-line mogą być bezpieczne

Panda Security wprowadziła nowatorską usługę pozwalającą zredukować ryzyko związane z transakcjami online. Dzięki Panda Security for Internet Transactions banki, platformy płatnicze oraz firmy, które oferują płatności online mogą chronić swoich klientów przed działaniami internetowych złodziei.

Firma Panda Security, czołowy producent w zakresie zintegrowanych rozwiązań bezpieczeństwa IT, udostępniła rozwiązanie Panda Security for Internet Transactions. Nowa usługa chroni przed oszustwami dokonywanymi podczas przeprowadzania transakcji online oraz kradzieżami tożsamości, które są efektem ataków skierowanych przeciwko bankom internetowym, platformom płatniczym i innym formom handlu elektronicznego na całym świecie. Usługa ostrzega firmy przed wymierzonymi w nie atakami i oferuje narzędzia do identyfikacji i blokowania tych użytkowników, którzy mogli stać się ofiarami cyberprzestępców. To pozwala z kolei zmniejszyć ilość ewentualnych oszustw online.

Panda Security kontra cyberprzestępcy

Usługa Panda Security for Internet Transactions jest odpowiedzią na lawinowy wzrost liczby oszustw online - obecnie ponad 40% nowych złośliwych programów jest tworzonych z myślą o wykorzystaniu do tego rodzaju przestępstw. Badania przeprowadzone przez firmę Gartner ujawniły natomiast, że ataki typu phishing tylko w Stanach Zjednoczonych spowodowały w 2007 roku straty konsumentów wynoszące 3,2 miliarda dolarów. "Rozwiązanie Panda Security for Internet Transactions daje bankom i firmom oferującym usługi online pewność, że komputery użytkowników, którzy przeprowadzają transakcje na ich witrynach nie zostaną zainfekowane żadnym złośliwym kodem. Rozwiązanie umożliwia sprawdzanie statusu ochrony użytkowników i skuteczne zarządzanie ryzykiem związanym z transakcjami online, co znacznie redukuje prawdopodobieństwo wykonania fałszywych operacji" - wyjaśnia Adam Weremijewicz, Product Manager firmy Panda Security Polska.

Rozwiązanie to wdrożył już Bankinter, lider bankowości online w Hiszpanii, aby chronić swoich klientów przed oszustwami online. "Usługa oferuje korzyści nie tylko organizacjom online, ale także ich klientom, którzy zyskują pewność, że ich dane bankowe, hasła oraz informacje o tożsamości są dobrze zabezpieczone podczas przeprowadzania operacji online" - dodaje Adam Weremijewicz.

Zalety i korzyści

Panda Security for Internet Transactions oparte jest na Kolektywnej Inteligencji - nowatorskim modelu ochrony opracowanym przez Panda Security. Działanie tego systemu polega na zbieraniu od społeczności internetowej i gromadzeniu informacji związanych ze złośliwym oprogramowaniem, a także automatycznym przetwarzaniu tych danych w nowych, utworzonych w tym celu centrach danych. Informacje te są gromadzone na serwerach Panda Security, a nie na komputerach poszczególnych użytkowników, dzięki czemu rozwiązania Panda Security mają większe możliwości wykrywania złośliwych kodów, a przepustowość łącza oraz zasoby, jakimi dysponują użytkownicy nie są nadmiernie wykorzystywane.

Najważniejsze korzyści, jakie usługa Panda Security for Internet Transactions oferuje firmom to:

  • Możliwość ograniczenia liczby oszustw online: Panda Security for Internet Transactions udostępnia narzędzia i informacje, które pozwalają powstrzymać działania oszustów online. Organizacje są niezwłocznie informowane o wykorzystującym złośliwe oprogramowanie ataku wymierzonym w ich klientów, a także otrzymują dane niezbędne do podjęcia właściwej reakcji. W ten sposób organizacje mają wgląd w sposób działania złośliwego kodu i pozwalają zabezpieczyć się przed nim. Poza tym mogą uniemożliwić zainfekowanym użytkownikom uzyskanie dostępu do ich witryn, co pozwoli zredukować skutki oszustw online.
  • Kontrolowanie i zarządzanie zagrożeniami transakcji online: Panda Security for Internet Transactions to jedyna na rynku usługa, która oferuje informacje na temat statusu ochrony klientów (Advanced Customer Device Information). Może być ona wykorzystana przez organizację do tworzenia profilu ryzyka, co oznacza, że istnieje możliwość konfiguracji rozwiązania w taki sposób, aby transakcje online mogli przeprowadzać tylko ci klienci, którzy spełniają określone wymagania dotyczące bezpieczeństwa.
  • Rozwój firmy dzięki zwiększonemu bezpieczeństwu: Brak zaufania i obawa o bezpieczeństwo to główne przyczyny powściągliwości klientów odnośnie korzystania z usług internetowych. Narzędzie Panda Security redukuje liczbę oszustw online i pozwala firmom oferować bezpieczne środowisko do przeprowadzania transakcji.

(Informacja Panda Security)

Dodał: admin
Dział: Bezpieczeństwo


 

ComputerSun.pl na FaceBooku
Polecamy lekturę:

Mac OS X Tiger. Skuteczne rozwiązaniaX

Zapisz się na biuletyn serwisu ComputerSun.pl, aby otrzymać poradnik:

Zabezpieczanie sieci bezprzewodowych. Przydatne wskazówki jak chronić sieć domową przed intruzami

Imię:  
Email:
Tak, akceptuję Politykę Prywatności