Aktualności IT


ICom PrestigeBook 8520 - matryca 1440x900 oraz czytnik linii papilarnych

ICom PrestigeBook 8520 to komputer przenośny przygotowany z myślą o odbiorcy korporacyjnym. Został wyposażonych w procesor Intel Core2 Duo na platformie mobilnej Santa Rosa, czytnik linii papilarnych i akcelerator z rodziny NVIDIA GeForce 8600GT.

prestigebook 8520 DW notebooku zastosowano procesor dwurdzeniowy Intel® Core™2 Duo (platforma mobilna Santa Rosa). Standardowo użytkownik otrzymuje 2GB lub 4GB pamięci operacyjnej RAM oraz dodatkowo 1GB pamięci Turbo Memory. Najnowszy procesor graficzny NVIDIA GeForce 8600GT z 512MB pamięci wideo generuje wysokiej jakości obraz o rozdzielczości 1440x900 pikseli. Dysk twardy o pojemnościach od 160 do 250GB jest w stanie pomieścić pakiet aplikacji biurowych, jak również obszernych aplikacji graficznych tj. Adobe Photohop, itp. Zadbano również o kompletne wyposażenie w środki komunikacji mobilne oferując komunikację w standardzie 802.11 a/b/g/n oraz Bluetooh. Czytnik optyczny to wieloformatowa nagrywarka DVD+/-R(RW). Notebook ma wbudowaną wysokiej jakości kartę dźwiękową 7.1 Dolby Surround, zapewniającą dobry odsłuch filmów DVD i innych aplikacji multimedialnych. W zakresie komunikacji internetowej, model pozwala cieszyć się z pełnej funkcjonalności komunikatorów internetowych, dzięki wbudowanej kamerze internetowej o rozdzielczości 2Mpiksele. Mikrofon, o szerokim zakresie czułości, zapewnia czysty i klarowny dźwięk, w razie potrzeby można również podłączyć mikrofon zewnętrzny.

Ze względu na zastosowanie czytnika linii papilarnych wzrasta stopień bezpieczeństwa danych przechowywanych na komputerze. Czytnik służy do autoryzacji dostępu do komputera na poziomie BIOSU, w związku z tym w razie kradzieży czy zgubienia komputera, osoby trzecie nie są uruchomić komputera, tak więc dostęp do systemu jest chroniony na najwyższym poziomie. Sam czytnik korzysta z unikatowych cech przypisanych do osoby korzystającej z komputera - linii papilarnych. Czujnik sprawdza nie tylko unikalny układ linii, ale również temperaturę i inne parametry, tak wiec nie można go "oszukać", np. skanując układ linii, itp.

Głównym odbiorcą modelu ICom PrestigeBook 8520 są duże firmy. ze względu na ekstremalną wydajność najdzie zastosowanie w biurach projektowych, firmach reklamowych, studiach graficznych i DTP. Notebook bez problemu poradzi sobie z wszelkimi aplikacjami graficznymi i grami komputerowymi.

Wymiary notebooka 355 x 257 x 27-35 mmi waży 2,7 kg z baterią. Porty to: 4 x USB 2.0, VGA, TV-OUT, IEEE1394- FireWire, Express Card, RJ45, RJ11, wyjście słuchawkowe i LINE-OUT, wejście dla zewnętrznego mikrofonu. Z przodu notebooka, umieszczono czytnik kart pamięci Flash 3in1.

Producent załącza do notebooka oprogramowanie do ochrony danych zawartych na notebooku: Infineon Security Platform Solution, program antywirusowy NOD32 (licencja 90-dniowa), aplikacje do odtwarzania filmów DVD oraz nagrywania płyt (Power DVD , Nero) Do końca roku trwa również akcja promocyjna w ramach której, do każdego notebooka z tej serii z zainstalowanym systemem operacyjnym Microsoft Windows dodawany jest darmo pakiet oprogramowania IComPack.

Notebook dostępny jest w cenie od 3278 zł do 4016 zł w zależności od konfiguracji. Gwarancja standardowa 24 miesiące lub w wersji rozszerzonej 36 miesięcy.

(Inf. prasowa firmy ICom)

Dodał: admin
Dział: Komputery mobilne


 

ComputerSun.pl na FaceBooku
Polecamy lekturę:

PowerPoint 2007 PL. Pierwsza pomocX

Zapisz się na biuletyn serwisu ComputerSun.pl, aby otrzymać poradnik:

Zabezpieczanie sieci bezprzewodowych. Przydatne wskazówki jak chronić sieć domową przed intruzami

Imię:  
Email:
Tak, akceptuję Politykę Prywatności