Aktualności IT


Parasoft BPEL Maestro steruje mainframe’ami

BPEL Maestro to jeden z najpopularniejszych produktów firmy Parasoft, sprzedawany innym dostawcom rozwiązań technologicznych jako produkt OEM. Firma DataDirect Technologies, producent rozwiązań w dziedzinie łączności z danymi oraz integracji mainframe’ów poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży rozwiązania Shadow BPEL (BPEL Maestro).

Produkt BPEL Maestro firmy Parasoft upraszcza tworzenie procesów biznesowych w środowisku serwisów sieciowych (WS), jak również pomaga firmom w tworzeniu architektury zorientowanej na usługi (SOA). BPEL Maestro dostarcza całościowy silnik dla wykonywania procesów biznesowych oraz zestaw narzędzi do ich tworzenia, które to w pełni wspierają standardy WS oraz BPEL. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą łatwo tworzyć, zarządzać oraz zestawiać ("orkiestrować") trwałe, długoterminowe procesy biznesowe w środowisku SOA, z krótszym czasem wdrożenia i mniejszymi kosztami.

Shadow BPEL to nazwa handlowa, pod jaką firma DataDirect Technologies będzie sprzedawała wersję BPEL Maestro działającą na mainframe'ach. Tradycyjnym aplikacjom groziło zniknięcie z rynku, gdyż nie były wystarczająco elastyczne, aby spełnić wymogi współczesnego środowiska biznesowego. Rozwiązanie DataDirect Shadow BPEL (BPEL Maestro) wchodzące w skład platformy integracyjnej DataDirect(R) Shadow(R) 7 oferuje nowe funkcje, pozwalające między innymi na zmniejszenie łącznego kosztu eksploatacji architektur zorientowanych na usługi (SOA) przy jednoczesnym uproszczeniu "orkiestracji" usług sieciowych na mainframe'ach.

Ulepszenia zawarte w 7 wersji produktu DataDirect Shadow, pozwolą na przyspieszenie udziału mainframe'a w interakcjach SOA i BPEL. Organizacje będą w stanie przekształcić niezależne od platformy, heterogeniczne usługi sieciowe w długo działające makrousługi, które stanowią klucz do optymalizacji procesów biznesowych.

Dla firmy Parasoft oznacza to wyjątkową okazję do sprzedaży innego ze sowich kluczowych produktów - SOAtest, jako rozwiązania do testowania mainframe'owych usług sieciowych. Parasoft SOATest to kompleksowy pakiet narzędzi testowo-analitycznych, zaprojektowany specjalnie do testowania i weryfikacji SOA, gwarantujący niezawodność, bezpieczeństwo i zgodność usług począwszy od kontroli poprawności WSDL poprzez testy modułowe, funkcjonalne, regresyjne aż do testów obciążeniowych.

W ankiecie Mainframe SOA Trends opublikowanej niedawno przez zJournal ponad 48% specjalistów ds. integracji stwierdziło, że ich strategia dotycząca usług sieciowych na mainframe'ach zakłada łączenie albo zestawianie wielu usług WWW w makrousługi, a 52% respondentów zaznaczyło, że obecnie używa standardowego języka BPEL do "orkiestrowania" usług WWW.

(Inf. prasowa firmy Parasoft)

Dodał: admin
Dział: Oprogramowanie


 

ComputerSun.pl na FaceBooku
Polecamy lekturę:

Mac OS X Leopard PL. Leksykon kieszonkowyX

Zapisz się na biuletyn serwisu ComputerSun.pl, aby otrzymać poradnik:

Zabezpieczanie sieci bezprzewodowych. Przydatne wskazówki jak chronić sieć domową przed intruzami

Imię:  
Email:
Tak, akceptuję Politykę Prywatności