Aktualności IT


Nowy SOAtest 5.5 od Parasoft - bezpieczeństwo, niezawodność i kompatybilność

Firma Parasoft Corporation, dostawca zautomatyzowanych rozwiązań i usług infrastrukturalnych, które zwiększają jakość oprogramowania oraz procesu jego tworzenia, poinformowała o dostępności oprogramowania Parasoft SOAtest 5.5. Parasoft SOAtest 5.5 dodaje nowe możliwości do obszernego pakietu testowego i jest zaprojektowane specjalnie pod kątem zwiększenia produktywności oraz efektywności zespołów programistycznych, pracujących nad złożonymi architekturami zorientowanymi na usługi (Service Oriented Architectures, SOA) - także tych, które pracują w środowisku Microsoft .NET.

Parasoft SOAtest 5.5 to pierwsze rozwiązanie do testów SOA, które oferuje pełną obsługę środowisk wieloprotokołowych, w tym Windows Communication Foundation (WCF). Nowością w Parasoft SOAtest 5.5 jest funkcja, która pozwala programistom .NET badać komunikaty wysyłane za pośrednictwem wielu protokołów, łącznie z zastrzeżonymi formatami Microsoftu. Parasoft SOAtest 5.5 ściśle integruje się z pakietem Microsoft Visual Studio Team System for Software Testers, dzięki czemu programiści mogą współdzielić, organizować i wykonywać projekty Parasoft SOAtest, odczytując wyniki bezpośrednio z poziomu Microsoft Visual Studio.

„Tworzenie bezpiecznych i niezawodnych środowisk SOA wymaga standardowych testów, które można wykonywać na wielu różnych platformach" — powiedziała Melinda Ballou, dyrektor programu zarządzania cyklem życia aplikacji (Application LifeCycle Management, ALM) w IDC. — "Wgląd w unikatowe środowiska testowe oraz ich szczegółowa analiza pozwala na testowanie złożonych komponentów SOA w kontekście bogatego ekosystemu w którym rezydują, co zwiększa produktywność programistów i usprawnia kontrolę jakości”.

Parasoft SOAtest 5.5 zapewnia też zautomatyzowaną funkcję tworzenia inteligentnych atrap. Atrapy naśladują działające systemy, dzięki czemu producenci oprogramowania mogą testować usługi w kontekście rzeczywistego działania aplikacji, nie zakłócając działania systemu produkcyjnego. Oszczędza to mnóstwo czasu i zasobów.

„Microsof .NET WCF oferuje bogaty zbiór funkcji opartych na standardach WS oraz pewnych mechanizmach zastrzeżonych" — powiedział Rami Jaamour, dyrektor ds. rozwiązań SOA w Parasoft Corporation. — "Parasoft SOAtest 5.5 pozwala naszym klientom na testowanie usług WCF w sposób natywny, zgodny z platformą Microsoftu, która jest im dobrze znana. Co więcej, wiele organizacji zmaga się z utratą produktywności, kiedy wiele zespołów pracuje nad zintegrowanym systemem i musi czekać, aż inne zespoły wprowadzą zmiany w swoich komponentach. Nasze atrapy pozwalają na wykonywanie kompleksowych scenariuszy biznesowych pod nieobecność wszystkich zależnych usług, co zwiększa wydajność współpracy rozproszonych zespołów i partnerów biznesowych”.

Dostępność

Oprogramowanie Parasoft SOAtest 5.5 jest dostępne w wersjach dla systemów Windows, Linux i Solaris.

(In. prasowe firmy Parasoft)

Dodał: admin
Dział: Oprogramowanie


 

ComputerSun.pl na FaceBooku
Polecamy lekturę:

Tworzenie serwisów WWW. Pierwsza pomocX

Zapisz się na biuletyn serwisu ComputerSun.pl, aby otrzymać poradnik:

Zabezpieczanie sieci bezprzewodowych. Przydatne wskazówki jak chronić sieć domową przed intruzami

Imię:  
Email:
Tak, akceptuję Politykę Prywatności