Aktualności IT


Uniwersalny sterownik druku nowością firmy Xerox

Xerox udostępna użytkownikom urządzeń drukujących nowy sterownik druku - Mobile Express Driver, który umożliwia drukowanie dokumentów na każdej dostępnej drukarce i urządzeniu wielofunkcyjnym, niezależnie od tego czy jest to drukarka Xerox, czy nie. Nowy sterownik można ściągnąć za darmo ze strony http://www.xerox.com/mobile dla Windows XP i Vista.

Korzystanie ze sterownika jest bardzo proste. Po podłączeniu się użytkownika do sieci, program automatycznie wyszukuje wszystkie dostępne w sieci drukarki, konfiguruje je i rozpoczyna drukowanie.

"Rozwiązanie to ułatwi pracę wszystkim tym, którzy większą część czasu spędzają na spotkaniach i pracują poza biurem" - powiedział Arkadiusz Zieliński, Product Manager w Xerox Polska. "Bez względu na to, gdzie się znajdują, dzięki nowemu sterownikowi będą mogli drukować dokument na dowolnej, podłączonej do sieci drukarce." - dodaje.

Sterownik automatycznie zapamiętuje wszystkie wykorzystywane przez użytkownika drukarki. Dodatkowo interfejs Mobile Express Driver zapamiętuje najczęściej używane ustawienia. Jeśli więc pracownik zawsze drukuje czarno-białe dokumenty w dupleksie, każda kolejna drukarka, której będzie zlecone zadanie, będzie drukowała zgodnie z zapamiętaną konfiguracją. Mobile Express Driver jest bardzo prosty w obsłudze. Każdy pracownik biurowy, bez wcześniejszego szkolenia, poradzi sobie z połączeniem komputera z wybranym urządzeniem drukującym.

Oprócz sterownika Mobile Express Driver, firma Xerox opracowała także nowy Global Print Driver dla Windows XP i Vista - sterownik druku, który pozwala administratorom IT w prosty sposób podłączać drukarki i urządzenia wielofunkcyjne do sieci. Do tej pory konieczna była instalacja specjalnego sterownika druku dla każdego urządzenia, na którym miał być drukowany dokument. Global Print Driver upraszcza rozmieszczenie sterowników, oferując łatwy do zainstalowania pakiet możliwości i cech dla różnych urządzeń.

Bezpłatny Global Print Driver pomaga działom IT redukować koszty, skracając jednocześnie czas potrzebny na zainstalowanie sterownika dla każdego urządzenia z osobna. Ponadto umożliwia wcześniejsze konfigurowanie ustawień domyślnych przed rozdaniem ich użytkownikom. Global Print Driver współpracuje zarówno z urządzeniami Xerox, jak i innych marek, które obsługują języki druku: PostScript, PCL 5 i PCL 6.

Sterownik druku Mobile Express Driver i Global Print Driver można ściągać w wersji anglojęzycznej ze stron: www.xerox.com/mobile i www.xerox.com/global. Polska wersja będzie dostępna do końca 2008 roku.

Informacje XEROX

Dodał: admin
Dział: Oprogramowanie


 

ComputerSun.pl na FaceBooku
Polecamy lekturę:

Excel 2007 PL. Pierwsza pomocX

Zapisz się na biuletyn serwisu ComputerSun.pl, aby otrzymać poradnik:

Zabezpieczanie sieci bezprzewodowych. Przydatne wskazówki jak chronić sieć domową przed intruzami

Imię:  
Email:
Tak, akceptuję Politykę Prywatności