Aktualności IT


Parasoft przedstawia najlepsze praktyki zarządzania oprogramowaniem

Firma Parasoft Corporation, dostawca zautomatyzowanych rozwiązań i usług, które zwiększają jakość oprogramowania i usprawniają proces jego tworzenia, poinformowała o wydaniu książki „Automated Defect Prevention: Best Practices in Software Management” (Wiley, 2007). Jej autorami są dr Dorota Huizinga, wicedziekan Kolegium Inżynierii i Informatyki na Uniwersytecie Stanu Kalifornia w Fullerton oraz dr Adam Kolawa, prezes i dyrektor generalny Parasoft Corporation.

„W swojej nowej książce Dorota Huizinga i Adam Kolawa zdefiniowali realistyczną metodologię implementowania infrastruktury do automatycznego zapobiegania defektom w oprogramowaniu. Czy jest to proste? Nie, oczywiście że nie” — powiedział Alan Zeichick, redaktor naczelny SD Times (BZ Media). — ”Nie ma jednego panaceum na wszystkie problemy. Kiedy jednak branża oprogramowania będzie gotowa podążyć w stronę aplikacji pozbawionych defektów, droga będzie wyglądała tak, jak przedstawili to Huizinga i Kolawa w Automated Defect Prevention”.

Książka wyjaśnia podejście do zarządzania oprogramowaniem, które sprawia, że kontrola jakości staje się ciągłym procesem w całym cyklu tworzenia oprogramowania. Strategia ta jest możliwa dzięki infrastrukturze, która automatyzuje powtarzalne zadania, pozwala śledzić stan projektu oraz zapewnia natychmiastowy dostęp do informacji niezbędnych do podejmowania racjonalnych decyzji oraz usprawnienia procesu. Stosując zautomatyzowane zapobieganie defektom (Automated Defect Prevention, ADP), organizacje mogą stopniowo opracować proces kontroli jakości, który zapewnia przewidywalne rezultaty.

Metodologia opisana w książce, określana mianem zautomatyzowanego zapobiegania defektom (ADP), wyróżnia się ze względu na dwie unikatowe cechy:
kompleksowe podejście do kontroli jakości jako ciągłego procesu oraz daleko idący nacisk na automatyzację. Można ją zastosować do dowolnego zespołu, bez względu na jego strukturę, realizowany projekt czy metodę tworzenia oprogramowania. Nie jest to teoretyczna książka poświęcona tworzeniu oprogramowania w wyidealizowanych warunkach, ale praktyczny przewodnik po rozwiązywaniu rzeczywistych problemów w projektach programistycznych.

Informacja o książce

Książka Automated Defect Prevention (ISBN 978-0-470-04212-0, 426 stron), Dorota Huizinga, PhD (autor), Adam Kolawa, PhD (autor) jest obecnie dostępna w Amazon. Streszczenie książki i przykładowy rozdział można pobrać z witryny WWW Parasoftu pod adresem parasoft.com/adp_book.

Informacja o autorach

Dr Adam Kolawa jest współzałożycielem, prezesem i dyrektorem generalnym firmy Parasoft, dostawcy zautomatyzowanych rozwiązań i usług infrastrukturalnych, które zwiększają jakość oprogramowania i usprawniają proces jego tworzenia. Kolawa jest współautorem książek Automated Defect Prevention: Best Practices in Software Management (Wiley, 2007) oraz Bulletproofing Web Applications (Wiley, 2001); napisał też ponad sto sprawozdań i artykułów technicznych. W 2007 roku redakcja eWeek uznała go za jedną ze 100 najbardziej wpływowych osób w branży IT. Kolawa zdobył tytuł doktora fizyki teoretycznej w Kalifornijskim Instytucie Technologii.

Dr Dorota Huizinga jest wicedziekanem Kolegium Inżynierii i Informatyki na Uniwersytecie Stanu Kalifornia w Fullerton (CSUF). Zdobyła kilka wyróżnień dla wykładowców CSUF za aktywność naukową i pisarską, nauczanie oraz służbę uczelni. Publikowała książki poświęcone wielu różnym dziedzinom informatyki, takim jak testowanie i analiza statyczna, analizy algorytmów, oprogramowanie rozproszone, aplikacje czasu rzeczywistego, systemy plików i mobilne przetwarzanie danych. Jej badania były sponsorowane przez Narodową Fundację Nauki Stanu Kalifornia oraz firmy prywatne.

(Inf. Parasoft)

Dodał: admin
Dział: Oprogramowanie


 

ComputerSun.pl na FaceBooku
Polecamy lekturę:

Windows 7 PL. Zaawansowana administracja systememX

Zapisz się na biuletyn serwisu ComputerSun.pl, aby otrzymać poradnik:

Zabezpieczanie sieci bezprzewodowych. Przydatne wskazówki jak chronić sieć domową przed intruzami

Imię:  
Email:
Tak, akceptuję Politykę Prywatności