Aktualności IT


Nowe rozwiązanie zwiększające produktywność zespołów tworzących aplikacje Microsoft .Net Framework

Monrovia, Kalifornia, 25 czerwca 2007 – Firma Parasoft Corporation ogłosiła wprowadzenie aplikacji .TEST 4.0 – zintegrowanego rozwiązania do automatyzacji szerokiej gamy praktyk, zwiększającego produktywność zespołów programistycznych oraz jakość oprogramowania. Parasoft .TEST gwarantuje zgodne z oczekiwaniami działanie kodu .NET – przez egzekwowanie zasad programowania, analizę statyczną i testy jednostkowe. Nowe wydanie oferuje nowatorską technologię, która oszczędza czas, dzięki usprawnionemu procesowi ręcznej inspekcji kodu.

„Parasoft .TEST to jeden z produktów pozwalających programistom na automatyczne testowanie tworzonych aplikacje jednym klinięciem myszy. — powiedział Anand Narayanaswamy, redaktor magazynu asp.netPRO. — W przeciwieństwie do debugera Visual Studio, Parasoft .TEST jest narzędziem, które wymusza stosowanie standardowych reguł kodowania oraz pomaga w generowaniu i wykonywaniu testów jednostkowych”.

Nowością w Parasoft .TEST 4.0 jest funkcja Bug Detective. Opcja ta jest nową technologią analizy statycznej – wykorzystano w niej szereg technik analitycznych, w tym symulację ścieżek wykonywania aplikacji. Rozwiązanie pozwala na zidentyfikowanie ścieżek, które mogą doprowadzić do błędów w czasie wykonywania programu. Za pomocą Bug Detective użytkownicy mogą znajdować, diagnozować i eliminować klasy błędów programistycznych, które wymykają się analizie reguł kodowania oraz testom jednostkowym.

Parasoft .TEST zawiera również nowy moduł do inspekcji kodu, który automatyzuje proces oceny, pozwalając na usprawnienie współpracy i komunikacji, i w konsekwencji – zwiększenie produktywności i praktyczności inspekcji. Moduł umożliwia użytkownikom definiowanie list i grup dystrybucyjnych do powiadamiania uczestników projektu. Rozwiązanie do inspekcji kodu jest szczególnie przydatne dla rozproszonych zespołów, których członkowie ze względów logistycznych nie mogą brać udziału w fizycznych sesjach inspekcji.

Więcej informacji o Parasoft .TEST można znaleźć pod adresem www.parasoft.com/dottest

Dostępność
Parasoft .TEST jest przeznaczony dla systemu Windows. Aplikacja jest dostępna od 14 czerwca 2007 roku.

(Inf. prasowa firmy Parasoft)

Zobacz dział: Programowanie

Dodał: admin
Dział: Programowanie


 

ComputerSun.pl na FaceBooku
Polecamy lekturę:

Internet. Pierwsza pomocX

Zapisz się na biuletyn serwisu ComputerSun.pl, aby otrzymać poradnik:

Zabezpieczanie sieci bezprzewodowych. Przydatne wskazówki jak chronić sieć domową przed intruzami

Imię:  
Email:
Tak, akceptuję Politykę Prywatności