Aktualności IT


Nowe modele AVM FRITZ! już w Polsce

Firma AVM - producent urządzeń ze znanej rodziny FRITZ!Box - wprowadza dwa nowe produkty. FRITZ!Box Fon WLAN 7170 i FRITZ!Box Fon 5124 realizują funkcje centralki telefonicznej, routera i modemu DSL, umożliwiając bezprzewodowe surfowanie w Internecie, łączenie komputerów w sieć, telefonowanie przez Internet i tradycyjnie przy użyciu aparatów analogowych i ISDN.

Telefonia, router i modem DSL w jednym

FRITZ!Box Fon WLAN 7170 i FRITZ!Box Fon 5124 pełnią funkcje routera i modemu DSL. Umożliwiają również telefonowanie za pośrednictwem linii tradycyjnej i przez Internet, bez konieczności włączania komputera i przy użyciu aktualnie używanych aparatów telefonicznych. FRITZ!Box Fon WLAN 7170 wyposażony został w jeden port ISDN i cztery porty LAN, pozwalające podłączyć do sieci nie tylko komputer, ale również inne urządzenia np. konsole do gier. Modem DSL obsługuje standard ADSL2+ o przepustowości 16 Mbit/s.

Zintegrowany router WLAN modelu FRITZ!Box Fon WLAN 7170 umożliwia bezprzewodowe połączenie z siecią, a maksymalne bezpieczeństwo gwarantuje indywidualny dla każdego egzemplarza klucz szyfrowania zapisany sprzętowo już w konfiguracji fabrycznej.

FRITZ!Box: łatwa i wygodna telefonia internetowa

Używając FRITZ!Box, można telefonować przez Internet lub tradycyjnie bez konieczności włączania komputera i za pomocą używanych dotychczas aparatów telefonicznych. FRITZ!Box Fon 5124 wyposażony został w dwa interfejsy do podłączenia analogowych urządzeń telefonicznych lub faksów. FRITZ!Box Fon WLAN 7170 dysponuje trzema analogowymi i dodatkowo jednym portem ISDN. Doskonałą jakość przesyłu danych i głosu zapewnia funkcja zarządzania szerokością pasma (Traffic Shaping). Poza tym FRITZ!Box oferuje szereg innych przydatnych funkcji: przekierowanie połączeń, połączenia oczekujące, połączenia brokerskie, prezentację numeru dzwoniącego, konferencje trójstronne.

Różnorodność funkcji i intuicyjna obsługa

Nowe modele FRITZ!Box są niezwykle przyjazne dla użytkownika i dziecinnie proste w obsłudze. Różnorodne funkcje, jak np. konfigurowalny mechanizm ochrony rodzicielskiej (użytkownik sam określa w jakich godzinach i jak długo dziecko może surfować po sieci) czy tryb Eco, pozwalający ograniczyć do minimum zużywaną przez urządzenie energię sprawiają, że FRITZ!Box wyróżnia się spośród innych urządzeń tego typu. Co więcej, firma AVM udostępnia regularnie nowe darmowe aktualizacje, oferując użytkownikom coraz to nowe funkcje.

Współdzielenie drukarek i dysków w sieci

FRITZ!Box wyposażony został w kontroler (host) USB, dzięki któremu pamięci przenośne, dyski i drukarki mogą być współdzielone w sieci. Komputery podłączone do FRITZ!Box tworzą sieć, jednak użytkownik nie musi martwić się o jej konfigurację, ponieważ adresy IP mogą być nadawane automatycznie.

Internet: szybko, bezpiecznie, bezprzewodowo

FRITZ!Box Fon WLAN 7170 pozwala podłączyć komputer do Internetu bez użycia kabla, a bezpieczeństwo połączeń w sieci WLAN zapewnia już fabryczne szyfrowanie. Każdy FRITZ!Box posiada indywidualny klucz podany na tabliczce znamionowej urządzenia. Maksymalny poziom bezpieczeństwa zapewnia także wykorzystanie najnowszych standardów szyfrowania: WPA i WPA2. Oprócz popularnych trybów 802.11g i b, FRITZ!Box, współpracując z FRITZ!WLAN USB Stick, obsługuje również standard 802.11g++, dzięki czemu przepustowość wzrasta nawet o jedną trzecią.

Funkcjonalność WLAN można wyłączać i włączać ręcznie lub automatycznie np. w ustalonych godzinach. Dodatkowo, dzięki technologii Stick&Surf bezpieczne połączenia WLAN można bardzo łatwo i szybko skonfigurować - FRITZ!WLAN USB Stick instaluje się automatycznie (Windows XP Service Pack 2) i komputery mogą pracować z FRITZ!Box bez konieczności dodatkowego, skomplikowanego konfigurowania.

FRITZ!Box Fon WLAN 7170 i FRITZ!Box Fon 5124 już w sprzedaży

Nowe produkty: FRITZ!Box Fon WLAN 7170 i FRITZ!Box Fon 5124 są już dostępne i kosztują odpowiednio 160 i 140 euro netto. Firma AVM udziela na wszystkie urządzenia pięcioletniej gwarancji oraz regularnie udostępnia bezpłatny firmware (do pobrania na stronie www.avm.de/en). Klienci mogą również korzystać z darmowego wsparcia technicznego poprzez e-mail. Szczegółowe informacje na temat wszystkich produktów firmy AVM znaleźć można na stronie: www.fritzbox.eu.

O firmie AVM

Produkty firmy AVM służą łączeniu komputera z ISDN i DSL umożliwiając w ten sposób szybkie połączenie z Internetem i korzystne cenowo rozmowy przez telefon. W rozwiązaniach bezprzewodowych berliński specjalista w dziedzinie telekomunikacji koncentruje się na technologiach Bluetooth i WLAN. W przypadku technologii 'Voice over IP' i telefonii internetowej, oferowane przez AVM produkty pozwalają na wykorzystanie posiadanych analogowych aparatów telefonicznych.

Założona w Berlinie w 1986 roku firma jest światowym liderem w produkcji urządzeń ISDN i ADSL przeznaczonych dla klientów indywidualnych. W 2006 wartość sprzedaży AVM wyniosła 240 milionów Euro. Według danych z pierwszej połowy 2006, udział firmy AVM w rynku wyposażeń abonenckich DSL osiągnął 41% w Niemczech i 10% w Europie. Firma zatrudnia 460 osób.

(Opracowano na podstawie inf. prasowych firmy)

Dodał: admin
Dział: Sieci


 

ComputerSun.pl na FaceBooku
Polecamy lekturę:

Word 2007 PL. Pierwsza pomocX

Zapisz się na biuletyn serwisu ComputerSun.pl, aby otrzymać poradnik:

Zabezpieczanie sieci bezprzewodowych. Przydatne wskazówki jak chronić sieć domową przed intruzami

Imię:  
Email:
Tak, akceptuję Politykę Prywatności