Aktualności IT


Nowa generacja FRITZ!Box firmy AVM

Firma AVM wprowadziła na rynek router nowej generacji: FRITZ!Box Fon WLAN 7270. Najnowszy model FRITZ!Box oferuje w jednym urządzeniu niespotykaną dotychczas różnorodność dla połączenia DSL. Nowy standard WLAN N zapewnia optymalną transmisję danych, dźwięku i filmów. FRITZ!Box Fon WLAN 7270 to pierwsze urządzenie, które oprócz slotów analogowych i ISDN ma również wbudowaną stację bazową DECT. Bogate funkcje oprogramowania: faks, automatyczna sekretarka czy VPN, oferują różnorodne możliwości zastosowania urządzenia. FRITZ!Box Fon WLAN 7270 obsługuje łącza ADSL zarówno w standardzie Annex A jak i Annex B.

FRITZ!Box Fon WLAN 7270 – nowa klasa routerów firmy AVM

FRITZ!Box Fon WLAN 7270 otwiera zupełnie nową klasę routerów i - dzięki wydajnemu procesorowi - dostarcza platformę dla sieciowych aplikacji takich jak IP-TV, video na żądanie (Video-on-Demand) i streaming muzyki. Urządzenie umożliwia podłączenie zarówno telefonów analogowych, ISDN jak i telefonów bezprzewodowych, dzięki czemu każdy użytkownik może rozmawiać za pośrednictwem telefonii internetowej czy tradycyjnej z użyciem swojego ulubionego telefonu.

Zintegrowany modem DSL, cztery porty LAN i bezprzewodowe łącze odpowiadające nowemu standardowi WLAN N (Draft 2.0) pozwalają na podłączenie do domowej sieci i do internetu wszystkich komputerów i urządzeń multimedialnych. Nowy FRITZ!Box oferuje wewnętrzne zarządzanie szerokością pasma dla równoległych aplikacji, takich jak VoIP i streaming video HD. Port USB 2.0 routera i zintegrowany serwer multimediów pozwalają nie tylko współdzielić pliki w sieci lokalnej, ale także odtwarzać je nawet wtedy, gdy komputer jest wyłączony. Nowy FRITZ!Box Fon WLAN 7270 może być używany w Polsce z usługami dowolnego operatora internetowego, obsługuje łącza ADSL zarówno standardzie Annex A jak i Annex B. Ponadto interfejs WAN Ethernet umożliwia współpracę z modemami kablowymi i sieciami LAN.

Szybki WLAN N z automatyczną ochroną

FRITZ!Box Fon WLAN 7270 umożliwia bezprzewodowe połączenia w standardzie WLAN N, który jest idealny dla jednoczesnej transmisji danych, dźwięku i pakietów multimedialnych i który wspiera transfer danych do 300 Mbit/s. Zastosowanie kilku anten z technologią MIMO (Multiple Input Multiple Output) znacząco poszerza zasięg sieci bezprzewodowej i zwiększa jej przepustowość. Router WLAN obsługuje dwie częstotliwości: 2,4 GHz i 5 GHz. Pasmo 5 GHz oferuje wiekszą odporność na zakłócenia co jest istotną zaletą przy transmisji treści audio-video. FRITZ!Box ma już fabrycznie włączone szyfrowanie WPA/WPA2, dzięki czemu nasza sieć jest bezpieczna od momentu podłączenia urządzenia. Połączenie z siecią WLAN może być włączane i wyłączane automatycznie albo manualnie, za pomocą przycisku. Zastosowany tryb Eco WLAN optymalizuje moc wyjściową, nawet wtedy, kiedy urządzenie jest w użyciu.

Zintegrowana stacja bazowa dla bezprzewodowych telefonów – już dziś wypróbuj telefonię HD! FRITZ!Box Fon WLAN 7270 umożliwia łatwe i komfortowe telefonowanie, zarówno przez internet jak i przez linię tradycyjną. Do urządzenia można podłączyć już posiadane telefony. Dzięki nowej zintegrowanej stacji bazowej DECT możliwe są także bezprzewodowe połączenia. Do bazy można podłączyć nawet sześć mobilnych urządzeń i każdemu z nich przypisać własny numer oraz własną automatyczną sekretarkę. Za pomocą jednego przycisku, łatwo i szybko można połączyć zestaw DECT z FRITZ!Box. DECT pozwala na trzy równoczesne bezprzewodowe rozmowy.

FRITZ!Box Fon WLAN 7270 jest już przygotowany do pierwszej fazy nowego bezprzewodowego standardu DECT (CAT-iq), który oferuje m.in. znacznie lepszą jakość głosu podczas bezprzewodowych połączeń. W przyszłości, nowe standardy transmisji głosu dla telefonii w jakości HD (High Definition) umożliwią kompletnie nową jakość dźwięku nawet dla połączeń telefonicznych przez internet. Użycie ważnych i znanych z telefonii ISDN funkcji, takich jak oczekiwanie na połączenie, przekierowanie czy trójstronne połączenia konferencyjne, jest w przypadku nowego produktu firmy AVM intuicyjne zarówno dla połączeń telefonicznych przez internet, jak i po linii tradycyjnej.

Bogate oprogramowanie – mniejsze zużycie energii

FRITZ!Box Fon WLAN 7270 oferuje bogate oprogramowanie, które zawiera m.in. zintegrowaną automatyczną sekretarkę, faks, książkę telefoniczną, budzik, firewall, ochronę rodzicielską, VPN, WLAN timer oraz automatyczny dobór najlepszego kanału WLAN. Od samego początku opracowywania nowego modelu FRITZ!Box firma AVM skoncentrowała się na mniejszym zużyciu energii. Zastosowany w urządzeniu tryb Eco redukuje znacząco zużycie energii: FRITZ!Box Fon WLAN 7270 spełnia rekomendację Komisji Europejskiej dotyczącą efektywności energetycznej urządzeń szerokopasmowych.

Idealne uzupełnienie - FRITZ!WLAN USB Stick N

Nowy FRITZ!WLAN USB Stick N od AVM jest idealnym uzupełnieniem dla FRITZ!Box Fon WLAN 7270 i także wspiera WLAN N. Zastosowana funkcja Stick & Surf ułatwia automatyczne ustanowienie bezpiecznego połączenia pomiędzy FRITZ!Box i FRITZ!WLAN USB Stick N.

Już w sklepach – pięć lat gwarancji

FRITZ!Box Fon WLAN 7270 oraz FRITZ!WLAN USB Stick N są już dostępne w Polsce. Sugerowana cena detaliczna FRITZ!Box Fon WLAN 7270 wynosi 249 euro (z VAT), a FRITZ!WLAN USB Stick N - 89 euro (z VAT). Jak zawsze, firma AVM oferuje na swoje urządzenia pięć lat gwarancji oraz darmowe wsparcie techniczne i aktualizacje.

Rozwiązania FRITZ! dostępne są u polskich dystrybutorów firmy AVM: HSF Poland i ABC Data, Komsa. Informacje o produkcie znaleźć można na stronie producenta: www.avm.de/en

FRITZ!Box Fon WLAN 7270 w skrócie

Szybki WLAN N z automatyczną ochroną
 • Bezprzewodowy standard IEEE 802.11n (Draft 2.0): idealny dla równoczesnej transmisji danych, głosu i filmów
 • Technologia MIMO (Multiple Input Multiple Output) - poszerza zasięg sieci bezprzewodowej i zwiększa jej przepustowość
 • Połączenie WLAN w częstotliwości 2,4 GHz i 5 GHz
 • Bezpieczny zaraz po wyjęciu z opakowania, dzięki aktywnemu szyfrowaniu WPA/WPA2
Zintegrowana baza DECT – nowy brzmienie z telefonią HD
 • Łatwa i komfortowa telefonia zarówno przez Internet jak i przez linię tradycyjną (analog i ISDN)
 • Zintegrowana stacja bazowa DECT dla nawet sześciu mobilnych urządzeń
 • Do trzech równoczesnych rozmów przy użyciu DECT
 • Przygotowana do nowego, bezprzewodowego standardu DECT CAT-iq
 • Telefonia HD (High Definition)
Elastyczna konfiguracja – bogate funkcje oprogramowania
 • Wsparcie dla Annex A i Annex B w jednym urządzeniu
 • Dodatkowe zintegrowane funkcje: automatyczna sekretarka, faks, książka telefoniczna, budzik, firewall, kontrola rodzicielska, funkcja VPN, zegar WLAN i tryb Eco.

Dodał: admin
Dział: Sieci


 

ComputerSun.pl na FaceBooku
Polecamy lekturę:

Windows Vista PL. Pierwsza pomocX

Zapisz się na biuletyn serwisu ComputerSun.pl, aby otrzymać poradnik:

Zabezpieczanie sieci bezprzewodowych. Przydatne wskazówki jak chronić sieć domową przed intruzami

Imię:  
Email:
Tak, akceptuję Politykę Prywatności