Aktualności IT


NMS200 2.2 – globalne zarządzanie siecią

NETGEAR wprowadza nową wersję oprogramowania do zarządzania lokalną siecią. Wersja 2.2 umożliwia administrowanie przełącznikami zarządzalnymi oraz przełącznikami z serii Smart. Zarządzanie może odbywać się z każdego komputera przyłączonego do sieci.

NetworkManagement System 200 pozwala zoptymalizować wydajność sieci poprzez kontrolę ruchu przepływającego przez urządzenia NETGEAR. Dzięki oprogramowaniu możliwe jest konfigurowanie i monitorowanie struktury sieci wyposażonej nawet w kilkaset urządzeń. W ten sposób administratorzy mogą zaoszczędzić czas jaki poświęcają na administrację, zmniejszyć liczbę popełnianych błędów oraz zwiększyć efektywność.

Za pomocą łatwego w obsłudze graficznego interfejsu, administratorzy są w stanie automatycznie tworzyć kopię zapasową, przywracać i porównywać ustawienia urządzeń sieciowych, eliminując przy tym błędy powstające w wyniku ręcznej konfiguracji.

NMS200 potrafi „zbierać” i analizować w czasie rzeczywistym wydajność urządzeń, wskazując aktualne i historyczne wyniki. Na podstawie wcześniej zdefiniowanych kryteriów, oprogramowanie alarmuje o ewentualnych nieprawidłowościach.

NMS200 dostępny jest na stronie internetowej www.netgear.pl. Aplikacja umożliwia administrowanie 5 urządzeniami bezpłatnie.

O firmie

NETGEAR to jeden ze światowych liderów w segmencie urządzeń sieciowych. Firma projektuje technologicznie zaawansowane, markowe produkty sieciowe zaspokajające potrzeby zarówno małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, jak również wymagających użytkowników domowych. Urządzenia marki NETGEAR umożliwiają łączność z Internetem, współpracę komputera z urządzeniami peryferyjnymi (np. z drukarkami), a także pozwalają na szybką wymianę plików, multimedialnych treści cyfrowych oraz aplikacji wszystkich sprzętów łączących się z globalną siecią. W bogatej ofercie produktowej NETGEAR znajdują się m.in. narzędzia zapewniające bezpieczeństwo komunikacji - produkty z linii STM oraz UTM, z których pierwsza dedykowana jest dużym przedsiębiorstwom, natomiast druga – sektorowi MSP. Firma oferuje również banki danych z serii ReadyNAS, wyposażone w funkcję zdalnego dostępu do zasobów (przez Internet) oraz rozwiązania dla routerów, na przykład Live Parental Control chroniące najmłodszych internautów przed zagrożeniami w sieci. NETGEAR angażuje się w rozwój technologii przyjaznych środowisku naturalnemu. W ten sposób chce przyczynić się do rozwoju inteligentnych rozwiązań, które zużywają mało energii, a ich użytkownicy uzyskują znaczne oszczędności. Warszawskie biuro firmy mieści się w Alejach Jerozolimskich 65/79, natomiast centrala w Santa Clara w Kalifornii. Biura regionalne znajdują się w 25 krajach na świecie. Więcej informacji informacji o firmie znajduje się na stronie internetowej www.netgear.pl

Dodał: admin
Dział: Sieci


 

ComputerSun.pl na FaceBooku
Polecamy lekturę:

Mac OS X Tiger. Skuteczne rozwiązaniaX

Zapisz się na biuletyn serwisu ComputerSun.pl, aby otrzymać poradnik:

Zabezpieczanie sieci bezprzewodowych. Przydatne wskazówki jak chronić sieć domową przed intruzami

Imię:  
Email:
Tak, akceptuję Politykę Prywatności