Aktualności IT


Nowa osobista kopiarka Canon PC-D450

Canon poszerza serię osobistych kopiarek cyfrowych o nowy flagowy model – PC-D450. Sprzedawszy ponad 10 milionów osobistych kopiarek, Canon tworzy model PC-D450 stosując know-how zdobyty przez lata doświadczeń. Kopiarka PC-D450 przewodzi na rynku pod względem wydajności –posiada w standardzie funkcję kopiowania obustronnego, szybkość kopiowania to 22 strony na minutę, a czas otrzymania pierwszej kopii (FCOT) to 9 sekund lub mniej. Listę wszechstronnych opcji kopiowania uzupełniają funkcji m.in. dwustronnego skanowania i dwustronnego drukowania.

“Nowa kopiarka PC-D450 sprawdzi się zarówno w domu jak i w małych biurach, w których wykonuje się dużo kopii”, powiedział Mogens Jensen, szef europejskiego oddziału Canon Consumer Imaging. „Funkcja automatycznego kopiowania dwustronnego czyni ją idealnym narzędziem do wykonywania coraz bardziej popularnych w biurze dokumentów dwustronnych.”

Główne funkcje:
  • Niewielka obudowa wymagająca mało przestrzeni
  • Duża szybkość kopiowania – aż do 22 kopii/stron na minutę (A4)
  • Czas uzyskania pierwszej kopii (FCOT) – 9 sekund lub mniej
  • Automatyczny podajnik dokumentów (Duplex ADF) na 50 arkuszy
  • Automatyczne dwustronne kopiowanie, drukowanie i skanowanie
  • Brak oczekiwania na rozgrzanie dzięki technologii „On-Demand fixing”
  • Oszczędność energii – w trybie uśpienia konsumpcja energii tylko 3W
  • Kopiowanie dokumentów tożsamości, kopiowanie 2-na-1, zoom 50%-200% oraz elektroniczne sortowanie (collation)
  • Kaseta uniwersalna dla bezserwisowej obsługi

Większa wydajność – automatyczne kopiowanie dwustronne

Zastosowanie dwustronnych dokumentów staje się coraz częstsze w pracy biurowej. Aby sprostać potrzebom małego biznesu i biur, gdzie wymagane jest częste kopiowanie obu stron oryginału, nowy model PC-D450 został wyposażony w wydajną funkcję Duplex ADF na 50 stron oraz silnik drukowania dwustronnego, co pozwala na kopiowanie w krótkim czasie dużej liczby dwustronnych dokumentów – do 22 stron na minutę. Druk dwustronny pomaga ponadto zaoszczędzić papier i znacznie zredukować ilość makulatury.

Szeroki zakres dedykowanych funkcji kopiowania jest dostępny poprzez przyjazny użytkownikowi interfejs. Należy do nich funkcja zmniejszania i powiększania, kopia 2-na-1, elektroniczne sortowanie (collation) oraz nowa funkcja kopiowania dowodów tożsamości lub podobnego formatu (przydatna w turystyce i urzędach), pozwalająca kopiować obie strony dokumentu na jednej stronie kartki.

Obudowa biurkowa

Kompaktowa kopiarka PC-D450 jest znacznie mniejsza niż modele konkurencji, zatem idealnie nadaje się do małych biur. Nawet posiadając silnik drukowania i Duplex ADF, urządzenie PC-D450 mierzy zaledwie 390 x 442 x 363 mm (Szer. x Gł. x Wys).

Technologie czaso- i energooszczędne

Zastosowanie technologii „On-Demand fixing” firmy Canon oznacza, że oczekiwanie na rozgrzanie się kopiarki należy do już przeszłości. Przejście w tryb pracy z trybu uśpienia jest natychmiastowe, a czas otrzymania pierwszej kopii to nie więcej niż 9 sekund. Urządzenie PC-D450 jest niezmiernie energooszczędne, zużywa tylko 3W w trybie uśpienia. Posiada certyfikat firmy Energy Star i ma jedną z najlepszych wskaźników średniej konsumpcji energii (TEC) dla urządzeń w swojej klasie – 0.918 kWh/tydzień.

Dodatkowe możliwości – prawdziwa wielofunkcyjność

Oprócz wydajności kopiowania, urządzenie PC-D450 oferuje użytkownikom opcję drukowania dwustronnego oraz kolorowego skanowania dwustronnego. Rozdzielczość druku do 1200dpi daje dokumenty o profesjonalnym wyglądzie – tekst jest odwzorowany ostro i wyraźnie, grafikę charakteryzuje łagodne przejścia tonalne – a wszystko to z szybkością 22 stron na minutę. Wysokiej jakości kolorowe skany cechują się rozdzielczością do 9600dpi; ponadto istnieje możliwość tworzenia plików PDF z możliwością przeszukania.

Kasety uniwersalne

Zastosowanie systemu kaset uniwersalnych firmy Canon ułatwia użytkowanie i minimalizuje czynności obsługi. Kaseta zawiera toner, bęben światłoczuły i elementy czyszczące – każda wymiana kasety jest równoważna wymianie istotnych części drukarki, gwarantując nieprzerwanie wysokiej jakości kopie. Kasety uniwesalne można poddawać powtórnemu przetworzeniu w programie recyklingu firmy Canon.

Dodał: admin
Dział: Sprzęt


 

ComputerSun.pl na FaceBooku
Polecamy lekturę:

Windows 7 PLX

Zapisz się na biuletyn serwisu ComputerSun.pl, aby otrzymać poradnik:

Zabezpieczanie sieci bezprzewodowych. Przydatne wskazówki jak chronić sieć domową przed intruzami

Imię:  
Email:
Tak, akceptuję Politykę Prywatności