Aktualności IT


Kolejna nagroda Red Dot za wzornictwo linii Bamboo

Wacom, światowy lider w produkcji tabletów piórkowych, interaktywnych ekranów piórkowych i intuicyjnych urządzeń wprowadzania danych ma przyjemność zakomunikować, że Bamboo Fun, konsumencki tablet piórkowy doskonały do kreatywnej współpracy z komputerem, zdobył przyznawaną przez Design Zentrum (Nadrenia Północna Westfalia) prestiżową nagrodę Red Dot za wysoką jakość wzornictwa w kategorii wzornictwa produktu. To już druga nagroda Red Dot dla produktu linii Bamboo. Pierwszy model serii - Bamboo - przeznaczony dla użytkowników domowych i biurowych, zwiększający możliwości współpracy z aplikacjami biurowymi, otrzymał to wyróżnienie w czerwcu 2007.

Bamboo FunZaprojektowany przez SIGNCE, firmę konsultingową z Monachium koncentrującą się na strategiach wzorniczych, tablet Bamboo Fun charakteryzuje innowacyjne podejście do designu, odpowiadające na nowe potrzeby współpracy z komputerem, upraszczające kwestie techniczne i zapewniające naturalne i intuicyjne narzędzia do kreatywnej pracy każdemu użytkownikowi. Zaprojektowany pod kątem ergonomii i łatwości obsługi tablet Bamboo Fun doskonale nadaje się do dodawania osobistego szlifu zdjęciom, rysunkom, grafikom i korespondencji.

Pole robocze tabletu Bamboo Fun jest po bokach otoczone łagodnie zaokrągloną obudową, która podczas pracy znacznie ułatwia ruchy dłoni. W przeciwieństwie do błyszczącej powierzchni obudowy - pole robocze tabletu jest matowe, co daje naturalne wrażenie pracy na "cyfrowym" papierze.

Zaokrąglone rogi obudowy i okrągłe przyciski tabletu Bamboo Fun podkreślają nowoczesność i konsekwencję projektu. Stylowa biel obudowy podkreślona niebieskimi akcentami ergonomicznego pióra i niebieskim podświetleniem przycisków, sprawia, że tablet Bamboo Fun wygląda doskonale w każdym wnętrzu.

Wygodę użytkowania tabletu osiąganą za pomocą innowacyjnego pierścienia Touch Ring służącego do zmian powiększenia i przewijania, rozszerzają cztery klawisze ExpressKeys. Ich zastosowanie można programować w dowolny sposób, przypisując im na przykład najczęściej stosowane funkcje, takie jak na przykład 'kopiuj' i 'wklej'. Oba te elementy zostały doskonale wkomponowane w projekt tabletu, co prowadzi do zwiększenia wydajności pracy z aplikacjami stworzonymi do kreatywnej twórczości.

Marco Burkandt, dyrektor kreatywny oraz szef zespołu projektantów w SIGNCE, mówi: "Projektując Bamboo Fun koncentrowaliśmy się przede wszystkim na wygodzie pracy użytkownika osiąganej przez intuicyjną obsługę i zastosowanie najnowocześniejszych technologii. Interakcja pierścienia Touch Ring, klawiszy Express Keys i matowej powierzchni roboczej sprawia, że Bamboo Fun to doskonałe urządzenie dla kreatywnych artystów amatorów."

O nagrodzie "Red Dot"

Nagroda Red Dot, o którą w tym roku walczyły 3203 produkty z 51 krajów, uważana jest za jedno z najbardziej prestiżowych na świecie wyróżnień w dziedzinie designu. Nagroda ta jest przyznawana w trzech osobno rozpatrywanych i ocenianych kategoriach - wzornictwa produktu, projektów w komunikacji marketingowej i koncepcji wzorniczych. Symbol nagrody - czerwona kropka [ang. red dot] to dziś międzynarodowy znak jakości najlepszego wzornictwa.

Ceremonia wręczenia nagród

Tegoroczna ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w dniu 23 czerwca 2008 w zaprojektowanym przez Alvara Aalto teatrze, będącym dziś siedzibą opery w Essen.

Więcej informacji można znaleźć na http://en.red-dot.org. Więcej informacji na temat tabletów Bamboo znajduje się na stronie www.wacom.eu/bamboo.

O firmie Wacom

Wacom Europe GmbH jest częścią Wacom Company Ltd. [notowanej na giełdzie w Tokio - 6727]. Założony w 1983 roku Wacom to międzynarodowa firma, której oddziały i biura zajmujące się sprzedażą i dystrybucją znajdują się w ponad 150 krajach. Konsekwentna realizacja wizji, mającej na celu zbliżanie ludzi i techniki dzięki rozwijaniu technologii naturalnych interfejsów, pozwoliła firmie Wacom zdobyć pozycję światowego lidera produkcji tabletów piórkowych, tabletów interaktywnych i rozwiązań cyfrowych interfejsów. Zaawansowana technologia intuicyjnej współpracy z komputerem oferowana przez firmę Wacom jest stosowana na całym świecie do tworzenia najciekawszych grafik, filmów, efektów specjalnych i projektów oraz daje użytkownikom - tak w domu jak i w pracy - najlepsze możliwości wyrażenia własnej osobowości. Miliony klientów korzystają z bezprzewodowych i niewymagających zasilania bateryjnego piór rozpoznających siłę nacisku, opartych o opatentowaną technologię. Firma oferuje również swoje produkty jako rozwiązania OEM [Original Equipment Manfacturer] wiodącym producentom obsługującym rosnące rynki.

Opatentowana przez Wacom technologia rezonansu elektromagnetycznego, nazwana Penabled®, jest także oferowana jako zintegrowany komponent partnerom strategicznym firmy. Większość producentów Tablet PC wykorzystuje zaawansowane możliwości i niezawodność technologii Penabled® w celu zapewnienia najwyższej jakości pracy piór elektronicznych. Technologia Penabled® odgrywa również podstawową rolę w rozwoju nowoczesnych urządzeń przenośnych.

Dodał: admin
Dział: Sprzęt


 

ComputerSun.pl na FaceBooku
Polecamy lekturę:

Fotografia cyfrowa. Pierwsza pomocX

Zapisz się na biuletyn serwisu ComputerSun.pl, aby otrzymać poradnik:

Zabezpieczanie sieci bezprzewodowych. Przydatne wskazówki jak chronić sieć domową przed intruzami

Imię:  
Email:
Tak, akceptuję Politykę Prywatności