Aktualności IT


PQI wprowadza na rynek nowe pamięci

Za sprawą Konsorcjum FEN trafiają właśnie na polski rynek trzy nowe modele pamięci flash USB firmy PQI (Power Quotient International). Urządzenia stanowią połączenie funkcjonalności i ciekawego wakacyjnego designu.

Nowe urządzenia flash USB producenta PQI zapowiadają się na hit tegorocznego lata. Pamięci znane do tej pory ze swej eleganckiej aluminiowej oprawy, tym razem zaskakują kauczukową obudową, jak np. najnowszy Traveling Disk i161. Urządzenie to jest w pełni przystosowane do wakacyjnych wypraw - pomieści nawet do 8 GB wspomnień i będzie na pewno ciekawą alternatywą przenoszenia zdjęć dla osób aktywnie spędzających czas. Urządzenie gwarantuje odczyt danych na poziomie 15MB/s i jest oferowane w trzech letnich kolorach: żółtym, niebieskim i pomarańczowym. Nowy PQI i161 dostępny jest również w mniejszych pojemnościach: 1, 2 oraz 4 GB.

Druga z nowości PQI - Traveling Disk i178 – to wygodna w użyciu pamięć USB do codziennych zastosowań. Idealnie przyda się nie tylko podczas letnich wycieczek, ale też do wymiany plików ze znajomymi. Oferowana jest w pojemnościach 1, 2, 4 i 8 GB, co pozwala każdemu użytkownikowi dopasować ją do własnych potrzeb. Traveling Disk i178 jest dostępny w przyjemnych dla oka kolorach - niebieskim i zielonym.

Wakacyjną ofertę PQI dopełnia pamięć I-Drive i818. Jest to miniaturowy, ultrapłaski (2,5 mm) flash z wydajnym kontrolerem pamięci i obrotową obudową. Zastosowane w tym urządzeniu rozwiązanie obracanej o 360 stopni obudowy zwraca uwagę każdego. I-Drive i818 to oryginalna stylistyka w niebieskim, zielonym lub różowym kolorze oraz zachowana najwyższa jakość PQI – urządzenie jest m.in. wodoodporne. Dostępne pojemności pamięci to 1, 2 i 4 GB.

Wszystkie trzy nowe pamięci PQI z oferty FEN objęte są dożywotnią gwarancją producenta.

Informacja o firmach PQI i FEN

Power Quotient International (www.pqi.com.tw) jest jednym z największych na świecie producentów przenośnych modułów pamięci. Na rynku istnieje od 1997 r., a główna siedziba firmy zlokalizowana jest na Tajwanie. W ofercie PQI jest kilka kategorii produktów służących do przenoszenia danych, m.in. o ciekawej wizualizacji, jak pamięci flash na USB2.0 w kształcie karty płatniczej. W Polsce PQI jest reprezentowany przez Konsorcjum FEN – jednego z największych na krajowym rynku dystrybutorów IT z wartością dodaną.

Zobacz też: Pamięci PQI z dodatkową gwarancją

Dodał: admin
Dział: Sprzęt


 

ComputerSun.pl na FaceBooku
Polecamy lekturę:

ABC systemu Windows 7 PLX

Zapisz się na biuletyn serwisu ComputerSun.pl, aby otrzymać poradnik:

Zabezpieczanie sieci bezprzewodowych. Przydatne wskazówki jak chronić sieć domową przed intruzami

Imię:  
Email:
Tak, akceptuję Politykę Prywatności