Aktualności IT


Szybki Blu-ray o pojemności 25 GB

Verbatim wprowadza na rynek nowe nośniki Blu-ray 25 GB 4x BD-R, które można w całości zapisać w ok. 23 minuty. Większa wydajność sprawia, że nośniki nadają się zarówno do zapisywania filmów w wysokiej rozdzielczości, jak i kopii zapasowych czy archiwizowania danych.

Płyta Blu-ray Verbatim 25 GB 4x BD-R Printable będzie dostępna w specjalistycznych sklepach od lutego br. w cenie 12,99 EUR (sugerowana cena detaliczna).

Verbatim - blu-ray

Nowy nośnik BD spod znaku Verbatim jest produkowany zgodnie z najwyższymi standardami jakości przez spółkę macierzystą Verbatim, Mitsubishi Kagaku Media (MKM) w zakładzie dysków optycznych w Mizushimie w Japonii. Żeby osiągnąć zapis 4x, dopracowano nową technologię Metal Ablative Recording Layer (MABL), którą stworzono na potrzeby nośnika BD-R pierwszej generacji. "W technologii stworzonej, aby zapewnić większy margines mocy dla stabilnego zapisu, poprawiono czułość w celu uzyskania wyższej prędkości zapisu przy zachowaniu jego doskonałej kompatybilności i dłuższego czasu przechowywania danych", zapewnia Torsten Leye, Dyrektor ds. Marketingu Optical Verbatim EUMEA.

"Dzięki połączeniu opatentowanej warstwy nagrywalnej oraz warstwy ochronnej z twardą powłoką, wykonanej w precyzyjnej technologii tłoczenia i formowania stosowanej w procesie produkcyjnym, nabywcy płyt Verbatim BD mogą być pewni, że posiadają nośniki najwyższej jakości", dodał Torsten Leye.

Wykorzystana w nośniku BD-R wysoce innowacyjna warstwa nagrywalna posiada wyjątkowo szerokie marginesy mocy. "Dzięki temu nośniki Blu-ray Verbatim są najlepszym wyborem dla aplikacji krytycznych, gdyż zapewniają zapis wysokiej jakości na całej powierzchni płyty, niezależnie od wahań mocy lasera napędu czy plam na powierzchni płyty", twierdzi Torsten Leye.

Opatentowane wykończenie z twardą powłoką nośnika Verbatim BD posiada wyjątkowe właściwości antystatyczne i jest odporne na zarysowania, aby dodatkowo chronić przed porysowaniem, odciskami palców i cząsteczkami kurzu, które mogą pojawić się podczas normalnej eksploatacji. "Ta powłoka ochronna ma ogromne znaczenie dla płyt BD, gdyż warstwa zawierająca dane znajduje się na nich blisko powierzchni płyty i nie jest chroniona plastikową powłoką, tak jak płyta DVD", dodaje Leye.

Verbatim/MKM jest aktywnym członkiem stowarzyszenia Blu-ray Disc Association (BDA). Jako firma znana ze swego wkładu w rozwój płyt CD i DVD, zarówno nagrywalnych, jak i wielokrotnego zapisu, Verbatim ma doskonałe relacje z czołowymi producentami napędów optycznych i dostarcza im wzorcowe nośniki do testów wydajności i kompatybilności. "Dla użytkowników końcowych dodatkowe testy oznaczają, że otrzymają najlepszą kompatybilność pomiędzy swoim sprzętem i nośnikami Verbatim", podsumował Torsten Leye.

O firmie Verbatim

Już od 1969 r. Verbatim nadaje kierunek rozwojowi technologii nośników danych - od dyskietek, poprzez nośniki magnetyczno-optyczne i płyty w formacie CD i DVD, aż po najnowsze nośniki o wysokiej rozdzielczości, Blu-ray i HD DVD. Ponadto, Verbatim dostarcza wysokiej jakości produkty z segmentu kluczy USB, kart pamięci typu Flash i zewnętrznych dysków twardych oraz rozmaitych akcesoriów komputerowych.

Jako część Grupy Mitsubishi Chemical Corporation, Verbatim korzysta z olbrzymiego potencjału badawczo-rozwojowego korporacji. Dzięki wprowadzanym innowacjom, Verbatim odegrała kluczową rolę w kształtowaniu się rynku nośników danych. Niezwykle surowe procedury kontroli jakości w trakcie procesu produkcyjnego gwarantują wysoką jakość wyrobów, dzięki której produkty Verbatim wielokrotnie uzyskiwały pierwsze miejsca w międzynarodowych testach porównawczych. Verbatim jest liderem na europejskim rynku optycznych nośników danych.

Dodał: admin
Dział: Sprzęt


 

ComputerSun.pl na FaceBooku
Polecamy lekturę:

Word 2007 PL. Pierwsza pomocX

Zapisz się na biuletyn serwisu ComputerSun.pl, aby otrzymać poradnik:

Zabezpieczanie sieci bezprzewodowych. Przydatne wskazówki jak chronić sieć domową przed intruzami

Imię:  
Email:
Tak, akceptuję Politykę Prywatności