Aktualności IT


Dbaj o środowisko - gdzie wyrzucać kartridże?

Są przedmioty, których nie powinno się bezmyślnie wyrzucać na śmieci, ponieważ rujnują nasze środowisko. Należą do nich także puste pojemniki po tuszach i tonerach. Co więc możemy zrobić ze zużytym kartridżem?

Choć powszechnie wiadomo, że pustych kartridży nie powinno się wyrzucać, to i tak większość z nich ląduje w śmieciach. - Dzieje się tak dlatego, że wielu użytkowników po prostu nie wie, co może z nimi zrobić - mówi Marcin Adamski, członek zarządu w firmie Black Point. A sposobów na zużyte kartridże jest kilka: w miejscu zakupu nowego można go oddać sprzedawcy albo włożyć do specjalnie oznakowanego kosza.

Black Point, producent i dystrybutor materiałów eksploatacyjnych do drukarek postanowił dodatkowo ułatwić rozwiązanie problemu z pustymi kartridżami i do swoich produktów dołącza specjalne foliowe koperty. Dzięki nim pozbycie się zużytych tuszy jest proste: po wymianie atramentu na nowy, stary kartridż wystarczy włożyć do koperty, zanieść na pocztę i bezpłatnie odesłać pod adres wydrukowany na kopercie.

Dlaczego warto?

Po pierwsze - troska o środowisko. Szacuje się, że co roku na światowe wysypiska śmieci trafia kilkaset milionów pustych głowic atramentowych i tonerów laserowych. To tylko niewielka część z ciągle powiększającej się góry elektroodpadów. Każdy z nas ma w tym swój udział. Dlatego najlepiej zacząć od siebie i pomyśleć, jak ograniczyć zanieczyszczenie środowiska naturalnego i odpowiedzialnie korzystać z jego zasobów. Świadomość, że codzienne czynności oddziałują na otaczające nas środowisko, ma ogromną wartość. Dzięki zmianie przyzwyczajeń, chociażby takich, jak właściwe pozbywanie się zużytych kartridży, mamy wpływ na stan naszej planety.

Większość odesłanych w kopertach kartridży trafia do recyklingu i może zostać ponownie wykorzystana do produkcji pełnowartościowych materiałów eksploatacyjnych do drukarek. - Dzięki temu tysiące zużytych kartridży przestanie być zagrożeniem dla środowiska, a klienci otrzymają ekologiczny produkt doskonałej jakości, na dodatek w konkurencyjnej cenie - wyjaśnia Marcin Adamski.

Po drugie - wsparcie potrzebujących. Skorzystanie z kopert dołączonych do tuszy Black Pointa niesie za sobą jeszcze jedną wartość. Działanie Black Pointa wspiera UNICEF, którego logo znajduje się na kopertach. Z każdego wysłanego w kopercie, nadającego się do recyklingu kartridża jedna złotówka zostanie przekazana na działania UNICEF-u. Choć wydaje się, że to niewiele, złotówka może zapewnić obiad jednej afrykańskiej rodzinie, trójkę dzieci zaopatrzyć w wyprawki szkolne lub pozwolić na zakupienie kilkudziesięciu tabletek do odkażania wody.

(dotyczy tylko produktów Black Point)

Informacje o firmie

BLACK POINT S.A. to wiodący producent i dystrybutor materiałów eksploatacyjnych do urządzeń drukujących. Spółka działa od 20 lat i każdego roku dostarcza na polski rynek ponad milion produktów. W swojej ofercie Black Point ma ponad 300 rodzajów produktów m.in. tonery, atramenty, rolki do faksów i taśmy do drukarek igłowych. Produkty Black Point mają porównywalną jakość z materiałami producentów urządzeń drukujących oraz wyróżniają się zwiększoną wydajnością w stosunku do materiałów producentów drukarek. Potwierdzają to testy przeprowadzone m.in. Rochester Institute of Technology w USA, Chip Lab oraz na Politechnice Wrocławskiej.

Ostatnio firma przeprowadziła badania swoich produktów w renomowanym instytucie Innovationstechnik w Niemczech. Testy wykazały, że kartridże marki Black Point do jednej z najbardziej popularnych na świecie grupy drukarek HP są o wiele bardziej wydajne, a przy tym równie niezawodne i dobre jakościowo co atramenty producenta drukarki.

(Informacja od Black Point S.A.)

Uwaga: o czym należy pamiętać?

Trzeba zwrócić uwagę na 2 rzeczy w tej informacji, jeśli chcemy w pełni przyłączyć się do akcji wspieranej przez UNICEF:

  • Kartridże - tylko firmy Black Point, które zawierają kopertę UNICEF
  • Są sprawne i nadaja się do recyklingu

W przeciwnym razie, nadesłany kartridż z pewnością NIE trafi na zwykły śmietnik i zostanie użyty pownonie lub zutylizowany, ale nie zostało też określone, co się stanie ze zużytymi produktami innych firm bez koperty, tj. czy obejmie je akcja wspierana przez UNICEF. - dop. admin

Dodał: admin
Dział: Świat


 

ComputerSun.pl na FaceBooku
Polecamy lekturę:

Mac OS X Tiger. Skuteczne rozwiązaniaX

Zapisz się na biuletyn serwisu ComputerSun.pl, aby otrzymać poradnik:

Zabezpieczanie sieci bezprzewodowych. Przydatne wskazówki jak chronić sieć domową przed intruzami

Imię:  
Email:
Tak, akceptuję Politykę Prywatności