Windows


Service Pack 2 a Internet

Jak wiadomo Service Pack 2 wywołał wiele zamieszania. Ma on swoich zwolenników, którym odpowiadają zabezpieczenia w nim zawarte, ale ma sporo przeciwników, którzy doświadczyli problemów po zainstalowaniu tego pakietu poprawek. Jako, iż zajmuję się działem Internet i Sieci skoncentruję się wyłącznie na problemach z tej dziedziny.

Jednymi z najważniejszych zagrożeń są programy typu spyware, ponieważ mogą one spowodować, iż po zainstalowaniu SP2 i po restarcie systemu Windows już nie ruszy. Dlatego warto sprawdzić system przed zainstalowaniem Service Pack'a programami typu: Ad-aware, Spybot w celu wyeliminowania tego zagrożenia.

Grafika w poczcie elektronicznej

Outlook Express po zainstalowaniu SP2 automatycznie blokuje wszelką grafikę zawartą w polu tekstowym wiadomości. Nie możemy utworzyć listy adresów, od których grafika będzie wyświetlana, jedynym wyjściem jest wyłączenie blokowania obrazów:

Ustawienia Outlook Express:

Opcje -> (zakładka) Zabezpieczenia -> odznaczyć (pole) Zablokuj obrazy i inną zewnętrzną zawartość w wiadomości e-mail HTML

Antywirusy szkodzą Windows'owi XP z SP2

Testy oprogramowania antywirusowego, które zostały przeprowadzone przez magazyn PCWorld.com mówią, że niektóre programy antywirusowe nie są kompatybilne z Service Pack'iem 2 dla Windowsa XP. Wynikiem tego niedopracowania mogą być błędy w bazach z aktualnymi definicjami wirusów. Dlatego po instalacji SP2 zalecanie jest zaktualizowanie bazy wirusów i skonfigurowanie programu tak, aby automatycznie pobierał uaktualnienia. Problemy tyczą przede wszystkim programów: Norton Internet Security 2005 (Symantec), Internet Security Suite 2005 (McAfee).

Limit jednoczesnych połączeń TCP/IP

W SP2 został ustawiony limit jednoczesnych połączeń TCP/IP, które może nawiązać system. Ograniczenie to ma na celu zabezpieczenie systemów Windows przed robakami internetowymi takimi jak Sasser, NetSky i ich następcami. Jednak to ograniczenie jest utrudnieniem dla osób korzystających z P2P. Ponieważ programy takie jak Kazaa, e-Mule, e-Donkey itd. potrzebują więcej połączeń TCP/IP niż pozwala na to SP2.

Problem ten pomoże nam rozwiązać np. program xpAntiSpy 3.92 /freeware/.

Konfiguracja:

Opcje specjalne -> Limit połączeń -> (Tak, akceptuję to) -> wybieramy maksymalną liczbę połączeń -> Popraw

Wybór czy zainstalować Service Pack 2 pozostawiamy Wam, ale należy pamiętać o wcześniejszym zrobieniu kopii zapasowej systemu. Jak również o tym, iż SP2 nie jest kompatybilny z każdym sprzętem jak i ze wszystkimi programami. Jednak na większość programów zostały wypuszczone łaty rozwiązujące problemy z tym pakietem poprawek dla Windows XP.

Dodał: Mateusz​Nowak, www
Dział: Windows


 

ComputerSun.pl na FaceBooku
Polecamy lekturę:

Windows Vista PL. Pierwsza pomocX

Zapisz się na biuletyn serwisu ComputerSun.pl, aby otrzymać poradnik:

Zabezpieczanie sieci bezprzewodowych. Przydatne wskazówki jak chronić sieć domową przed intruzami

Imię:  
Email:
Tak, akceptuję Politykę Prywatności