Aktualności IT


Samsung X360 – Siła lekkości bez kompromisów

Samsung Electronics, światowy lider w technologii elektroniki użytkowej i informatycznej, wprowadza najbardziej innowacyjny, spośród szerokiej oferty notebooków firmy, ultra lekki model X360. Urządzenie zdolne spełnić nawet wyjątkowo ekstremalne zadania, które stawiają dziś przed przenośnymi komputerami profesjonaliści. Notebook X360 wyznacza zupełnie nowe standardy w swojej kategorii.

Chociaż jest to najlżejszy notebook w swojej kategorii – przy wymiarach 13,3 cala waży zaledwie 1,29 kg – Samsung X360 spełnia wszystkie wymogi stawiane obecnie mobilnym komputerom. W odróżnieniu od innych notebooków, których podstawową cechą jest niska waga, X360 oferuje zaawansowane technologie bez kompromisów, oferując 3 porty USB, złącze HDMI, 34 mm slot Express card oraz wyjście VGA.

Szybki i łatwy transfer dokumentów, zdjęć, plików wideo, czy plików muzycznych zapewnia czytnik kart pamięci 7 w 1, technologia Bluetooth 2.0+EDR* (Enhanced Data Rate) oraz sieć bezprzewodowa 802.11a/b/g/n, zapewniają superszybki dostęp do Internetu. Model X360 posiada również wbudowaną kamerę cyfrową, dzięki której z łatwością pozostaniemy w kontakcie ze współpracownikami lub zorganizujemy wideokonferencję. Dodatkowo może pochwalić się obsługą sieci 10/100/1000 Ethernet LAN i jest kompatybilny z systemem stacji dokującej Samsung P-Dock, który znacznie ogranicza ilość kłopotliwego okablowania i sprawia, że wystarczy tylko jedno kliknięcie aby uzyskać dostęp do szerokiej gamy różnorodnych portów.

„Samsung X360 podnosi poprzeczkę w zakresie formy i funkcjonalności dostarczając produkt przełomowy w obu tych kategoriach”, powiedział HS Kim, Executive Vice President of Samsung Computer Systems Division. „X360 to notebook, który oferuje zasadniczą redukcję rozmiaru i wagi bez kompromisów w zakresie funkcjonalności. Użytkownicy otrzymują, więc produkt idealny do życia w ciągłym ruchu”, dodał Kim.

Komfort mobilnej pracy non stop zapewnia wyjątkowo trwała, wyjmowana bateria złożona z 6 ogniw, która zapewnia czas pracy do 10 godzin, dzięki czemu prawdziwie mobilna praca staje się rzeczywistością. Długi czas pracy baterii wspierany jest przez technologię Intel® Centrino® 2 z procesorem Intel® Ultra Low Voltage oraz ekran LCD WXGA o przekątnej 13.3” podświetlany diodami LED. Technologia podświetlenia ekranu diodami LED znacznie ogranicza zużycie mocy, zwiększając jednocześnie o 33% jasność w porównaniu z tradycyjnym wyświetlaczem LCD, co sprawia, że praca w zmiennych warunkach nie stanowi problemu. Samsung zadbał także o zabezpieczenia najwyższej klasy, dlatego X360 oferuje czytnik linii papilarnych pozwalający na identyfikacje użytkownika na podstawie odcisku palca oraz moduł TPM zapewniający pełną ochronę danych.

Solidne wykończenie notebooka X360 oraz, charakterystyczna dla urządzeń firmy Samsung, obudowa Protect-O-Edge zostały wykonane z wytrzymałego stopu magnezu i aluminium, zapewniającego wyjątkową wytrzymałość i ergonomię przy pięknym, stylowym designie. Dbałość o szczegóły oraz bazowanie na niezawodnych podzespołach Samsung (pamięć, bateria, ekran) sprawia, że komputery przenośne tej marki to jedne z najbardziej godnych zaufania i niezawodnych notebooków na rynku.

Model X360 został wyposażony opcjonalnie w ultra szybki i solidny dysk twardy Solid State Driver (SSD)*, o pojemności 128GB, który w istotny sposób wpływa na poprawę wydajności pracy komputera w porównaniu z typowym twardym dyskiem (HDD ). O 25 do 50% procent przyśpieszony został czas w którym dysk gotowy jest do pracy, natomiast średni czas dostępu do danych jest o 300% szybszy (53 MB/s), przy odczycie a zapis danych został przyśpieszony o 150% (28 MB/s). Brak części ruchomych w dysku SSD wpływa na zmniejszenie jego wagi i ograniczenie poboru mocy. Jest on także dużo bardziej odporny na uszkodzenia. Model X360 dzięki zastosowaniu nowych rozwiązań technologicznych jest w stanie przetrwać uderzenia dwukrotnie silniejsze niż model ze standardowym twardym dyskiem. Komputer ten będzie nam służył nie tylko znacznie szybciej, ale i dłużej.

Tak jak w przypadku innych notebooków firmy Samsung X360 został wyposażony w oryginalną technologię Silver Nano. Pokrycie przycisków klawiatury warstwą sproszkowanego srebra pozwala jeszcze skuteczniej wyeliminować szkodliwe dla naszego zdrowia bakterie.

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU

Światowej klasy jakość
Technologia Intel® Centrino® 2 Ultra Low Voltage zapewnia wysoką wydajność, długi czas pracy baterii oraz zaawansowane funkcje łączności. Model X360 wyposażono w nowy procesor Intel® Core™2 Duo mobile wykonanego w technologii 45 nanometrów, który łączy w sobie moc dwóch procesorów, dzięki czemu możesz uruchomić jednocześnie wszystkie ulubione aplikacje bez najmniejszych problemów z efektywnością pracy.

Czysty obraz
13,3-calowy ekran zapewnia do 30% większy obszar wyświetlania w porównaniu z tradycyjnymi ekranami i pozwala cieszyć się jakością zbliżoną do fotografii, większym kątem widzenia, lepszą czytelnością tekstu, a także wpływa na zmniejszenie zmęczenia oczu, podnosząc tym samym wydajność pracy. Podświetlenie ekranu diodami LED pozwoliło znacznie zmniejszyć grubość ekranu, zwiększając zarazem jasność o 33% i zmniejszając zużycie energii w porównaniu z tradycyjnymi wyświetlaczami LCD. Ekran jest także solidniejszy posiada, bowiem mniej elementów narażonych na uszkodzenia.

Obudowa Protect-o-Edge©
X360 jest nie tylko smukły i ultralekki (waży tylko 1,29 kg), ale także niezwykle trwały. Wytrzymała obudowa Protect-o-Edge© jest wyjątkowo mocna i solidna. Dzięki niej można być pewnym, że notebook przetrwa nieuchronne wypadki zdarzające się przy intensywnym użytkowaniu.

Proste udostępnianie danych
Czytnik kart 7 w 1 (MS, MS Pro, SD, SDHC, MMC, MMC plus, xD) i trzy porty USB pozwalają z łatwością przenosić dane z aparatu fotograficznego, kamery, odtwarzacza MP3 czy palmtopa wprost do pamięci notebooka. Aby połączyć się z innymi nośnikami 3 razy szybciej niż w przypadku poprzednich generacji można skorzystać także z łącza Bluetooth 2.0 + EDR* (Enhanced Data Rate).

Bezprzewodowy świat
Obsługiwanie super szybkiego standardu przesyłu danych 802.11a/b/g/n pozwala zwiększyć wydajność transmisji nawet pięciokrotnie w porównaniu z tradycyjnymi technologiami (na podstawie specyfikacji fabrycznych).

Twoje połączenie z cyfrowym światem
Aby doświadczyć niezapomnianych przeżyć wzrokowych, wystarczy podłączyć notebooka do telewizora HD (HDTV) lub kina domowego używając wbudowanego złącza HDMI (High Definition Multimedia Interface), które umożliwia 100% cyfrową transmisję sygnału audio/wideo i pozwala cieszyć się bogatszymi kolorami oraz doskonałym, idealnie oddanym obrazem i dźwiękiem.

Uśmiechnij się, jesteś w kamerze
Zintegrowana kamera internetowa o rozdzielczości 1.3 megapikseli umożliwia organizację wideokonferencji oraz przesyłanie obrazu „na żywo” podczas rozmowy z rodziną i przyjaciółmi.

Szybsza grafika, wyjątkowe wrażenia
Model X360 jest wyposażony w zintegrowany układ Intel® Graphics Media Accelerator X4500, który odpowiednio zarządza pamięcią operacyjną, aby zapewnić niezwykłe wrażenia wizualne, doskonałą jakość grafiki i dogodne opcje wyświetlacza.

Niezwykła wytrzymałość baterii
Wydajność pracy baterii została znacząco ulepszona. Może ona pracować nawet do 6-10 godzin. Tak znaczne wydłużenie czasu pracy było możliwe dzięki wykorzystaniu nowotarskich technologii, takich jak podświetlenie ekranu diodami LED oraz zastosowanie opartego na technologii flash dysku twardego SSD.

Ogromny dysk twardy 128GB Solid State Drive (SSD)
Wykorzystany w modelu X360 dysk twardy SSD jest gotowy do pracy aż o 25 do 50% szybciej w porównaniu z tradycyjnymi napędami HDD. Całościowa efektywność systemu również poprawia się dzięki zastosowaniu tego rozwiązania. Dysk SSD jest w stanie czytać dane aż o 300% szybciej (53 MB/s) i zapisywać nawet o 150% szybciej (28 MB/s) niż zwykły dysk HDD. Co więcej, również czas wyszukiwania danych został znacznie ulepszony w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami. Brak jakichkolwiek części ruchomych pozwala znacznie obniżyć zużycie energii urządzenia oraz istotnie zwiększa odporność dysku na uderzenia lub innego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Wolny od bakterii
Dzięki technologii Silver Nano – warstwie sproszkowanego srebra, którą pokryta została klawiatura X360 jeszcze dłużej pozostanie wolny od bakterii.

Najnowsze technologie w służbie bezpieczeństwa
X360 oferuje także zaawansowane rozwiązania w zakresie zabezpieczeń danych. Najnowsze osiągnięcia technologii biometrycznej pozwalają zastąpić tradycyjne hasła zabezpieczające komputer funkcją identyfikującą użytkownika na podstawie odcisku palca. Teraz prywatne i służbowe dane będą jeszcze bezpieczniejsze. To rozwiązanie, które zabezpieczy dane przed wzrokiem niepożądanych osób, bez konieczności zapamiętywania kolejnego hasła!

Uproszczone dokowanie
Samsung X360 jest kompatybilny z systemem Samsung P-Dock, który znacznie ogranicza ilość kłopotliwego okablowania. Wystarczy jedno kliknięcie, aby podłączyć komputer do stacji dokującej i uzyskać dostęp do szerokiej gamy różnorodnych portów w tym 5 złączy USB, LAN, HDMI, RS-232, e-SATA, D-Sub oraz DVI (Digital Video Interface) pozwalający uzyskać wyjątkową jakość obrazu cyfrowego na dużych wyświetlaczach i projektorach.

Przyjazny dla środowiska
Certyfikat jakości firmy Samsung (ECO) gwarantuje, że produkt jest przyjazny dla środowiska, nie zawiera niebezpiecznych substancji ani materiałów i jest wydajny energetycznie. Dzięki temu Samsung X360 to przyjazny środowisku produkt.

Gwarancja i pewność
Spokój zapewni międzynarodowa gwarancja, którą objęte są wszystkie notebooki firmy Samsung. Urządzenia objęte są szybkim serwisem, naprawą i zwrotem komputera tak, aby zredukować do minimum wszelkie niedogodności i umożliwić jak najszybszy powrót do pracy.

(Inf. Samsung)

Dodał: admin
Dział: Komputery mobilne


 

ComputerSun.pl na FaceBooku
Polecamy lekturę:

Windows 7 PLX

Zapisz się na biuletyn serwisu ComputerSun.pl, aby otrzymać poradnik:

Zabezpieczanie sieci bezprzewodowych. Przydatne wskazówki jak chronić sieć domową przed intruzami

Imię:  
Email:
Tak, akceptuję Politykę Prywatności