Windows


Lepszy Windows

Poniżej znajduje się zbiór bardzo przydatnych porad, tzw. Tips AND Tricks dla systemu Windows 98. W artykule tym zebrałem najbardziej podstawowe problemy jakie kiedyś zaistniały w owym systemie. Oprócz tego ujawnię pewne sekrety Windows 98... Zapraszam do lektury.

Porady:

PORADA 1:

Podczas instalacji wersji amerykańskiej Windowsa 98 wybierz tryb Custom. Kiedy program się spyta o komponenty zaznacz Multilangual Support: Central Europe, następnie "Computer Settings": Keyboard Layout: Polish (Programmers); Regional Settings: Polish; jeśli zrobisz to po instalacji mogą wystąpić problemy z pełnym spolszczeniem systemu i zainstalowaniem polskiej klawiatury jako domyślnej.

PORADA 2:

Często nowi użytkownicy są zaskoczeni następującym problemem - po połączeniu z Internetem następuje dziwnie długie czekanie na zalogowanie się do serwera, TPSA, Jak go skrócić? Odznaczyć opcję "Zaloguj się do sieci" na zakładce "Typy serwerów" w konfiguracji połączenia...

PORADA 3:

Denerwuje cię podwójna ikonka głośniczka obok zegarka? To pocieszne zjawisko na tacy systemowej (systray) w Windows 98 PL. Aby to zmienić, spróbuj uruchomić program MSCONFIG.EXE (Start - Uruchom wpisz Msconfig i kliknij OK) i na karcie Autostart wyłącz zdublowane wpisy.

PORADA 4:

Windows 98 nie widzi CD-ROM'u. Jeśli masz podobny problem, lub po włożeniu płyty audio system się wiesza - wyłącz DMA! W oknie Właściwości Systemu i zakładce Menedżer urządzeń kliknij ikonkę stacji CD-ROM i na zakładce Ustawienia wyłącz, czyli odznacz opcję DMA (domyślnie jest zaptaszkowana).

Ukryte informacje w Windows 98:

Ukryte informacje o twórcach Windowsa 98:

A mianowicie informacje o twórcach Windows 98, wraz z pokazem slajdów z Redmond można uzyskać klikając 2x zegarek na pasku zadań i wybierając kartę Strefa czasowa. Teraz wciśnij klawisze CTRL+ALT+SHIFT i lewy klawisz myszy oraz przeciągnij kursorem od punktu 1 (Memphis w Egipcie) do punktu 2 (Memphis w USA). Puść klawisze i przycisk myszki, następnie ponownie wciśnij wszystko jak poprzednio i przeciągnij kursor od punktu 2 do punktu 3 (Redmond, siedziba MS). No i jeśli dobrze wcelowałeś - zacznie się projekcja!

Ukryte opcje IE 4:

Internet Explorer 4.0 także zawiera ukrytą, fajnie animowaną "listę płac". Czy chcesz ją zobaczyć? Otwórz okno dialogowe Pomoc: Informacje i przy wciśniętym klawiszu Ctrl przeciągnij myszką logo e na kulę ziemską. Puść Shift. Następnie ponownie z wciśniętym Shiftem przesuń e w stronę napisu Internet Explorer, tak by go odsunąć w prawo i odsłonić ukryty przycisk Odblokuj... Po odblokowaniu "ziemia" zacznie się kołysać. Po co ona tak się kołysze? To zaszyfrowana informacja aby teraz wrzucić ponownie logo e na tę kulę. I teraz zaczyna się projekcja! Baaardzo długa... (powinno to też działać pod Win95, ale nie zawsze).

Dodał: D. Heba​
Dział: Windows


 

ComputerSun.pl na FaceBooku
Polecamy lekturę:

Internet. Pierwsza pomocX

Zapisz się na biuletyn serwisu ComputerSun.pl, aby otrzymać poradnik:

Zabezpieczanie sieci bezprzewodowych. Przydatne wskazówki jak chronić sieć domową przed intruzami

Imię:  
Email:
Tak, akceptuję Politykę Prywatności