Aktualności IT


Z Tom Tomem One XL nie zginiesz

Firma ICom wprowadziła kolejny model nawigacji satelitarnej - Tom Tom model One XL. Cechą urządzenia Tom Tom jest przemyślana konstrukcja oraz wyposażenie w szereg użytecznych i pomocnych kierowcy funkcji, np. można szybko określić swoje położenie dzięki bezpłatnemu oprogramowaniu Tom Tom QuickGPSfix, w razie pojawienia się objazdów lub korków, One XL w prosty sposób dokona zmiany trasy oraz natychmiast ponownie ją przeliczy.

Łatwy w użyciu

Kierowca ma do dyspozycji ogromny wybór tras: w tym najszybszych, najkrótszych oraz omijających drogi płatne. Pozwalają na dowolne planowanie drogi, np. wzdłuż ulubionych miejsc krajobrazowych lub wzdłuż miejsc, jakie np. chcemy po drodze odwiedzić. Co więcej, można trasę planować w taki sposób, aby dojechać na miejsce, np. o określonej godzinie. Jeżeli kierowca przekroczy prędkość, poinformuje go o tym fakcie stosownym komunikatem. Głośność komunikatów głosowych jest zależna od prędkości samochodu, co uwalnia kierowcę od pamiętania o zwiększeniu natężenia dźwięku.

Co więcej, posiada użyteczne narzędzia tj. Tom Tom HOME: - niezbędne do aktualizacji urządzenia TomTom. To łatwa instalacja map i usług, możliwość zamówienia dodatkowych usług, przygotowywania się do podróży, pobieranie do komputera bezpłatnych ostrzeżeń o ruchu drogowym i wiele, wiele innych. Z kolei TomTom PLUS zapewnia aktualne informacje o zagęszczeniach ruchu, pogodzie oraz możliwość pobrania dodatków takich jak szczegółowe plany miast, trasy widokowe, dodatkowe głosy, użyteczne miejsca i wiele innych.

Równie ciekawą funkcją jest Wyszukiwarka znajomych, która pozwala na wysyłanie. Dzięki One XL można dotrzeć do swoich przyjaciół łatwo i szybko, gdziekolwiek by nie byli. Z kolei interfejs Bluetooth pozwala na dokonywanie połączeń telefonicznych z wykorzystaniem zestawu głośnomówiącego.

Zaletą urządzenia jest duży wyświetlacz o przekątnej 4,3 cala o rozdzielczości 480x272 piksele z paletą 64000 kolorów. Do dyspozycji odbiorcy są świetnej jakości mapy, które wraz z oprogramowaniem wgrane są do pamięci wewnętrznej urządzenia o pojemności 512 MB. Model Tom Tom XL dostarczany jest z mapami Chorwacji, Czech , Estonii, Litwy, Łotwy, Polski, Słowacji, Słowenii oraz Węgier. Model Tom Tom XL-T oferuje mapy: Austrii, Niemiec, Szwajcarii, Włoch, Chorwacji, Czech, Estonii, Węgier, Łotwy, Litwy, Polski, Słowacji i Słowenii.

Nawigacja Tom Tom pozwala na ustawienie mapy dwu- lub trójwymiarowe zapewniają doskonały widok zarówno w dzień jak i w nocy. Kierowca może wybrać język komunikatów do wyboru ma: 36 języków i 55 różnych głosów, a interfejs użytkownika dostępny jest w 22 językach.

Dane techniczne:

  • Bardzo czuły chipset GPS
  • 32 MB pamięci RAM, wewnętrzna pamięć flash 512 MB, slot kart pamięci SD
  • Procesor 266 MHz
  • 4,3 calowy kolorowy ekran dotykowy TFT LCD (480 x 272 pikseli, 64.000 kolorów)
  • Wewnętrzna bateria litowo-jonowa (czas pracy 2 godziny)
  • Wymiary: 119 x 86 x 27 mm, waga: 208 gramy
  • Temperatura pracy: od -10 °C do +55 °C
  • BluetoothT 2.0 - Łatwe połączenie z telefonem komórkowym.
  • Zapamiętuje do 5 różnych telefonów, z którymi można się połączyć.

Dodał: admin
Dział: Komputery mobilne


 

ComputerSun.pl na FaceBooku
Polecamy lekturę:

Internet. Pierwsza pomocX

Zapisz się na biuletyn serwisu ComputerSun.pl, aby otrzymać poradnik:

Zabezpieczanie sieci bezprzewodowych. Przydatne wskazówki jak chronić sieć domową przed intruzami

Imię:  
Email:
Tak, akceptuję Politykę Prywatności