Aktualności IT


Dwie nowe generacje pamięci USB od Verbatima

Nowe pamięci masowe USB Verbatim Store'n'Go i Executive łączą w sobie innowacyjny wygląd ze wszystkimi zaletami przenośnych urządzeń do magazynowania danych. Wysuwane złącze, które zastępuje kłopotliwe nasadki, zapewnia komfort i bezpieczeństwo. Pojemności od 1GB do 16GB wraz z wysokimi prędkościami odczytu i zapisu pozwalają na bezproblemowe przenoszenie muzyki, zdjęć czy prezentacji. Całość uzupełnia możliwość bezpiecznego szyfrowania danych. Nowe modele są już dostępne w sklepach. Ceny wahają się od 7 do 90 EUR (sugerowane ceny detaliczne).

Nowo opracowana generacja pamięci Store'n'Go łączy w sobie wysoką funkcjonalność z nowoczesnym, stylowym wyglądem. Wysuwane złącze to doskonała alternatywa dla stosowanej dotąd niewygodnej i łatwej do zgubienia nasadki. "System wysuwania chroni złącze USB i jest znacznie wygodniejszy dla klientów", wyjaśnia Hans Christoph Kaiser, menedżer ds. rozwoju pamięci Flash i USB Verbatim EUMEA. W skład pakietu wchodzi profesjonalne oprogramowanie do bezpiecznego szyfrowania danych, a korzystanie z urządzenia ułatwia niebieska dioda LED. Nowe pamięci dostępne są w wersjach o pojemności od 1GB do 16GB. Dzięki obsłudze funkcji Microsoft ReadyBoost praca na komputerach wyposażonych w system Windows Vista jest znacznie szybsza. Ważące zaledwie 10 gramów urządzenie potrafi odczytywać dane z prędkością 11 MB/s i zapisywać je z prędkością 8 MB/s.

Store'n'Go Executive jest gwiazdą w ofercie pamięci USB Verbatim. Pojemność od 4 GB do 16 GB sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla klientów biznesowych i profesjonalistów, którzy potrzebują szybkiego i niezawodnego dostępu do dużej ilości danych. USB zapewnia wysokie prędkości odczytu i zapisu danych odpowiednio do 200x (30 MB/s) i 80x (12 MB/s). Elegancka, srebrna obudowa z gumową powłoką ochronną wygląda doskonale z każdym modelem laptopa lub komputera stacjonarnego. Użytkowników profesjonalnych z pewnością ucieszy fakt, że ich poufne dane są zabezpieczone 128-bitowym algorytmem szyfrowania AES. Specjalnie zaprojektowana rodzina produktów Store'n'Go zabezpiecza złącze USB, dzięki wysuwanemu złączu.

Popyt na przenośne urządzenia do przechowywania danych rośnie w ogromnym tempie. W 2006 roku pamięci masowe USB przekroczyły magiczną granicę 1 GB pojemności. Zaledwie rok później pamięci 1GB i 2GB osiągnęły 71% udział w rynku. "Nasze nowe pamięci masowe USB Verbatim Store'n'Go i Executive pozostają w czołówce obecnego trendu. Użytkownicy prywatni i biznesowi mogą zawsze i wszędzie nosić ze sobą swoją muzykę, zdjęcia czy prezentacje", wyjaśnia Kaiser.

Od 2007 roku Verbatim wyraźnie zwiększyła swój udział w rynku w segmencie pamięci masowych USB. W 2008 roku z całą pewnością utrzymamy ten kierunek i będziemy nadal umacniać naszą dobrą pozycję na rynku pamięci Flash", dodaje Kaiser. Nowe pamięci USB Store ´n´ Go firmy Verbatim są już dostępne w sklepach. Ceny wahają się od 7 do 90 EUR (sugerowane ceny detaliczne).

Prezentacja filmowa:

http://212.79.62.150/Verbatim/Verbatim_USB_Executive_Movie.mov

Dodał: admin
Dział: Sprzęt


 

ComputerSun.pl na FaceBooku
Polecamy lekturę:

Excel 2007 PL. Pierwsza pomocX

Zapisz się na biuletyn serwisu ComputerSun.pl, aby otrzymać poradnik:

Zabezpieczanie sieci bezprzewodowych. Przydatne wskazówki jak chronić sieć domową przed intruzami

Imię:  
Email:
Tak, akceptuję Politykę Prywatności