Aktualności IT


6. rocznica domen info i biz

Serwis Domeny.pl poinformował, że w czerwcu br. obchodzona jest 6. rocznica uruchomienia globalnych domen internetowych - info i biz.

Na samym początku, w 2001 roku, domena .biz skierowana była wyłącznie do przedstawicieli biznesu. Natomiast domena .info dla firm i osób dostarczających informacje o charakterze ogólnym. Dzisiaj domeny te mogą rejestrować wszyscy zainteresowani. "Wprowadzenie obu rozszerzeń spowodowane było gwałtownym zmniejszaniem się wolnych adresów z domeną globalną .com. Ta ostatnia rejestrowana była od 1985 roku" - mówi Marcin Majerek z serwisu Domeny.pl.

Od czerwca 2001 roku zarejestrowano 4.7 mln domen .info i 1.7 mln domen .biz. W porównaniu z domeną .com (ok. 69 mln rejestracji), czy .net (ok. 10 mln), liczby są dużo mniejsze, ale analitycy rynku spodziewają się w najbliższym czasie znacznego wzrostu zainteresowania rozszerzeniami .biz i .info.

Obecnie jest zarejestrowanych około 128 milionów domen internetowych. Duże emocje wzbudziło wprowadzone w 2005 roku rozszerzenie unijne .eu (2.5 mln rejestracji). Dzięki niemu wiele firm w Europie mogło nareszcie zarejestrować domeny z własną nazwą, co w wielu przypadkach przyczyniło się do gwałtownego rozwoju biznesu.

Dodał: admin
Dział: Webmastering


 

ComputerSun.pl na FaceBooku
Polecamy lekturę:

FreeBSD 7. Instalacja i konfiguracjaX

Zapisz się na biuletyn serwisu ComputerSun.pl, aby otrzymać poradnik:

Zabezpieczanie sieci bezprzewodowych. Przydatne wskazówki jak chronić sieć domową przed intruzami

Imię:  
Email:
Tak, akceptuję Politykę Prywatności