Aktualności IT


Laptopy Samsung Sliding PC 7 Series

Firma Samsung Electronics po raz kolejny wprowadza rewolucyjne rozwiązania w segmencie mobilnych komputerów, rozszerzając swoją ofertę o innowacyjne laptopy z serii Samsung Sliding PC 7. Nowe modele, zaprezentowane po raz pierwszy na światowych targach Consumer Electronics Show (CES) 2011 w Las Vegas, łączą w sobie najlepsze cechy przenośnych tabletów i tradycyjnych notebooków. Wyróżnia je wyjątkowa lekkość i kompaktowa konstrukcja, połączona z wysoką wydajnością, produktywnością i wysokim komfortem użytkowania.

Zgrabne i funkcjonalne laptopy nowej serii Samsung Sliding PC 7, po raz pierwszy zaprezentowane na tegorocznych targach CES w Las Vegas, to wynik współpracy liderów światowego rynku IT – firm Samsung Electronics, Microsoft Corporation oraz Intel Corporation. Połączenie ich osiągnięć w zakresie innowacji sprawiło, że nowe laptopy wyróżniają się nie tylko wyjątkowym designem, ale również bogatą ofertą nowatorskich rozwiązań.

Piękno i funkcjonalność

Komputery z rodziny Samsung Sliding PC 7 wyposażono w dotykowy ekran LCD o przekątnej 10,1 cala, rozdzielczości 1366x768 pikseli i jasności 340 cd/m2. Dzięki swojej lekkości i smukłej konstrukcji można zabrać je praktycznie wszędzie, zawsze ciesząc się ich znakomitą wydajnością i użytecznością.

Dodatkowo, pod wyświetlaczem ukryta jest pełna klawiatura, którą można wysunąć, uzyskując funkcjonalność tradycyjnego laptopa. To idealne rozwiązanie dla osób preferujących pracę z klawiaturą, czy to pisząc notatki czy po prostu surfując po sieci. Co ważne, korzystając z klawiatury, nadal mamy dostęp do dotykowych funkcji ekranu. Ta podwójna funkcjonalność to cecha wyróżniająca nowe laptopy z rodziny Samsung Sliding PC 7

.

Nowe komputery przenośne firmy Samsung to idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie możliwość tworzenia i odtwarzania różnorodnych treści w każdym miejscu i czasie. Niewielkie rozmiary zapewniają wysoki komfort w trakcie oglądania lub edycji materiałów wideo, przeglądania zdjęć czy surfowania po Internecie. Urządzenie świetnie sprawdza się zarówno w środowisku domowym jak i biznesowym, umożliwiając sprawne przeglądanie prezentacji lub dokumentacji oraz szybkie wyszukiwanie potrzebnych danych w obszernych bazach. Nowe laptopy Sliding PC 7 również doskonale sprawdzą się na uczelni – przenośne i wygodne w użyciu pozwalają na szybkie uzyskanie dostępu do pożądanych treści, co z pewnością przyda się każdemu studentowi.

Zaawansowane funkcjonalności

Nowe laptopy z serii Samsung Sliding PC pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 7 i wyposażone są w najnowszy procesor Intel® Atom™, porty USB, HDMI, łączność bezprzewodową oraz gniazdo kart pamięci microSD, tworząc efektywne i komfortowe środowisko pracy.

Nośnikiem danych w komputerach przenośnych serii Samsung Sliding PC 7 jest dysk SSD (Solid State Drive), który pozwala na szybkie uruchomienie notebooka, jednocześnie znacznie przyspieszając jego pracę. Brak elementów mechanicznych w dysku powoduje, że urządzenie jest w stanie znacznie dłużej pracować na zasilaniu bateryjnym bez potrzeby ładowania (nawet do ośmiu godzin).

Bogactwo aplikacji

Laptopy z rodziny Sliding PC 7 Series wyposażone są w pakiet aplikacji przystosowanych do optymalnej pracy z dotykowym wyświetlaczem. W skład pakietu wchodzą aplikacje służące m.in. do odtwarzania muzyki i filmów, przeglądania zdjęć, pisania notatek, przeglądania prognozy pogody, zarządzania czasem i nawigacji. Dodatkowo, istnieje możliwość skorzystania z wyszukiwarki Microsoft Bing – sterowanej również przy pomocy głosu. Więcej aplikacji wspierających dotykowy interfejs użytkownika zostanie udostępnionych za pośrednictwem usług Samsung App Manager i Windows Product Scout.

Komputery przenośne Sliding PC 7 służą również jako centrum łączące ze sobą różne urządzenia domowej rozrywki. Funkcja AllShare pozwala bowiem na zarządzanie wieloma rodzajami treści multimedialnych, w tym odtwarzanie filmów i muzyki oraz przeglądanie zdjęć ze wszystkich urządzeń firmy Samsung zgodnych ze standardem DLNA (Digital Living Network Alliance) – począwszy od kamer i telefonów komórkowych, po telewizory i komputery.

Wszystkie laptopy z rodziny Samsung Sliding PC 7 Series mają preinstalowany pakiet biurowy Microsoft Office Starter 2010, zawierający podstawowe wersje aplikacji Word oraz Excel, z możliwością wykupienia jego pełnej wersji. W sprzedaży pojawią się dwa modele przenośnych komputerów Sliding PC 7 – w wersjach z 32 oraz 64 GB pamięci dysku SSD. Jeden z nich będzie obsługiwał system Windows 7 Professional przeznaczony do pracy w środowisku korporacyjnym.

Laptopy Samsung Sliding PC 7 zostaną wprowadzone do sprzedaży w marcu 2011 r.

(informacja od Samsung)

Dodał: admin
Dział: Komputery mobilne


 

ComputerSun.pl na FaceBooku
Polecamy lekturę:

Windows Vista PL. Pierwsza pomocX

Zapisz się na biuletyn serwisu ComputerSun.pl, aby otrzymać poradnik:

Zabezpieczanie sieci bezprzewodowych. Przydatne wskazówki jak chronić sieć domową przed intruzami

Imię:  
Email:
Tak, akceptuję Politykę Prywatności