Aktualności IT


Verbatim: przechowywanie i udostępnianie multimedialnych danych

Firma Verbatim wprowadza na rynek urządzenie MediaShare Home Network Server, stanowiące nowe rozwiązanie w zakresie przechowywania danych w sieci, zaprojektowane w celu wydajnego zarządzania plikami i zapewniania użytkownikom dostępu do danych z dowolnego miejsca, w którym się znajdują. To niezawodne i wydajne urządzenie pozwala łatwo udostępniać, przechowywać i przesyłać strumieniowo zdjęcia, filmy i inne pliki zapisane na dyskach o pojemności do 2 TB zamkniętych w solidnej aluminiowej obudowie. Urządzenie MediaShare firmy Verbatim jest już dostępne w sklepach w cenie 1100 złotych za 1TB.

Gówne cechy urządzenia:

  • Udostępnianie, przechowywanie i przesyłanie strumieniowe zdjęć, filmów i innych plików
  • Do 2 TB pojemności
  • Łatwe tworzenie albumów zdjęć i udostępniane ich rodzinie i przyjaciołom
  • Przycisk Easy Transfer umożliwiający bezpośrednie kopiowanie plików z napędu USB lub karty pamięci do urządzenia MediaShare
  • Zdalny dostęp za pomocą dowolnego połączenia internetowego poprzez witrynę www.myverbatim.com
  • Stylowa i solidna aluminiowa obudowa
  • Drukowanie poprzez podłączenie drukarki USB do urządzenia MediaShare
  • Możliwość utworzenia wielu kont użytkownika
  • Zgodność z systemami MicrosoftŸ 7, Vista, XP Home i Pro, 2000, MacintoshŸ OS X
  • W wyposażeniu zasilacz sieciowy i kabel sieciowy

Udostępnianie, przechowywanie i przesyłanie strumieniowe danych: w dowolnym miejscu i czasie.

Obecnie w wielu domach znajduje się więcej niż jeden komputer, co stwarza potrzebę udostępniania danych i uzyskiwania dostępu do nich niezależnie od miejsca, w którym się aktualnie przebywa – we własnym salonie, w kawiarni czy w pracowni szkolnej. Verbatim odpowiada na nią, oferując przyjazne użytkownikowi urządzenie, które wyróżnia się spośród innych konsumenckich systemów przechowywania danych w sieci swoimi funkcjami sprzętowymi i programowymi w wielu istotnych aspektach. Od razu rzuca się w oczy elegancka i solidna aluminiowa obudowa urządzenia, która czyni je stylowym elementem wystroju każdego domu.

Przeglądanie zdjęć, odtwarzanie muzyki, pobieranie i przesyłanie plików z dowolnego komputera podłączonego do internetu za pomocą zdalnego dostępu nie stanowi problemu dla użytkowników urządzenia MediaShare. Witryna www.myverbatim.com umożliwia płynne przesyłanie i udostępnianie albumów zdjęć bezpośrednio w serwisach społecznościowych, takich jak Facebook i Flickr. Łatwo także tworzyć albumy i automatycznie przesyłać odnośniki do nich rodzinie i przyjaciołom, którzy mogą bezpośrednio przeglądać i pobierać zdjęcia za pomocą dowolnego komputera podłączonego do internetu. Muzykę można łatwo przesyłać strumieniowo do użytkowników programu iTunesŸ na dowolnym komputerze z systemem MacŸ lub Windows podłączonym do sieci domowej, co rozszerza możliwości posiadanego sprzętu do rozrywki w domu. Urządzenie MediaShare może także wyświetlać zdjęcia i odtwarzać muzykę na płaskich telewizorach w połączeniu z urządzeniami obsługującymi system DLNA, takimi jak konsole PlayStationŸ 3 lub XBox360™.

Łatwy w użyciu interfejs i szerokie możliwości łączności

Urządzenie MediaShare firmy Verbatim wyposażone jest w prosty i przyjazny użytkownikowi interfejs zarządzania plikami. Za pomocą przycisku Easy Transfer można przesyłać dane bezpośrednio do urządzenia z dowolnego przenośnego dysku twardego, napędu flash lub uniwersalnego czytnika kart podłączanego do portu USB. Urządzenie MediaShare obsługuje także oprogramowanie Apple Time MachineŸ dla użytkowników systemów MacŸ oraz Windows Backup, które umożliwia tworzenie kopii zapasowych przechowywanych na podłączonych do sieci komputerach. Urządzenie ma również wsparcie dla wielozadaniowości: użytkownik może na przykład słuchać swojej ulubionej piosenki, jednocześnie przeglądając zdjęcia w salonie, podczas gdy druga osoba słucha innej piosenki, łącząc się z urządzeniem MediaShare za pomocą swojego laptopa z kuchni.

„Stworzone przez nas urządzenie MediaShare stanowi scentralizowany magazyn danych dla sieci domowej, umożliwiający użytkownikom korzystanie z plików multimedialnych w przyjazny im sposób w dowolnym miejscu. Nasze urządzenie jest znakomicie dostosowane do nowoczesnego stylu życia opartego na stałej łączności” – mówi Kai Miroschnik, dyrektor ds. rozwoju HDD Verbatim na region EUMEA.

Informacja od Verbatim...

Dodał: admin
Dział: Sieci


 

ComputerSun.pl na FaceBooku
Polecamy lekturę:

Windows 7 PL. Zaawansowana administracja systememX

Zapisz się na biuletyn serwisu ComputerSun.pl, aby otrzymać poradnik:

Zabezpieczanie sieci bezprzewodowych. Przydatne wskazówki jak chronić sieć domową przed intruzami

Imię:  
Email:
Tak, akceptuję Politykę Prywatności